6 Adımla Kendi İşinizi Kurma Önerisi

Bir işe başlamak sizi korkutabilir, fakat hayatınızı daha kolay hale getirecek bazı araçlar vardır.
15 Kasım, 2022 yazan
Admin ( Author )

Bir işe başlamak sizi korkutabilir, fakat  hayatınızı daha kolay hale getirecek bazı araçlar vardır. Bunlardan en önemlileri 6 maddede aşağıdaki gibidir;

1. Bir İş Planı

İş planı oluşturmanıza yardımcı olabilecek milyonlarca araçlar  ve ücretsiz şablonlar mevcuttur.  Bununla birlikte kendi içinde bir araç olup sık sık kullanabileceğiniz bir plandır.

Planı sizin için yazacak bir  profesyonel  yazar alsanız dahi, sürece tam olarak katılmanız gerekmektedir.  Çünkü sizin için önemli bir alıştırma olacaktır.

İş planı vazgeçilmezdir. İş fikrinizi değerlendirmeye zorlar. Rekabetiniz ve rekabet avantajlarınızın ne şekilde olacağı konusunda düşünmenizi sağlar. Örneğin; Bir bankadan tohum fonu almak istiyorsanız muhteşem bir iş planı yapmanız gerekmektedir.

İşletmenizin işi bittikten sonra, iş planının finansal tahminleri, işletmenizin nasıl performans gösterdiğini izlemeniz için size yararlı olacaktır.

2. İş Paylaşımı Platformu

Çevrimiçi bir işletmeye sahipseniz sizin için uzaktan çalışan kişiler varsa, kesinlikle bir iş paylaşım platformuna ihtiyacınız vardır. Aynı ofiste çalışan insanlarla çalışsanız bile, bir iş paylaşım platformu herkesin hayatını çok daha kolaylaştıracaktır.

Dosyaları paylaşmak için sadece bir yazılım programına veya uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Aynı zamanda farklı belgeler hakkında notlar veya yorumlar paylaşmanıza olanak tanıyan bir platforma da sahip olursunuz.

Her iş paylaşım platformu birbirinden birazda olsa farklıdır, bu nedenle ara yüzü beğenip beğenmediğinizi ve uygulamanın neler yapabileceğini görmek için bunları denemenizde fayda bulunmaktadır. Bazı iş paylaşım platformları ücretsizken, bazılarında ücret ödenir.

3. Bir Web Sitesi

İşletmelerin birçoğu bir web sitesine sahip olmaktan fayda sağlamaktadır. Bu nedenle erken kurmanız gereken bir durumdur. Bir web sitesi, müşterilerin sizi ve işletmenizi bulmasına yardımcı olmak için kullanacağınız ve web sitesi üzerinden aktif olarak pazarlama yapabileceğiniz için bir araç olarak kabul edilir.

Peki web sitenizi kendiniz mi kurmak istiyorsunuz? Cevap belki. Ancak, çoğu ev yapımı web sitesi, muhtemelen işiniz için istediğiniz görüntü olmayıp, çok daha basit bir görüntüye sahip olacaktır.

Profesyonel bir özel web sitesi size daha iyi bir görünüm sağlayacaktır. Ne yazık ki, web siteleri ucuz değildir. Daha ucuz bir web site oluşturabilir ve daha sonra işiniz ilerlediğinde daha iyisini oluşturabilirsiniz. Ayrıca sadece alan adını satın alabilir ve daha sonra birisinin şirketinizin adı, telefon numarası, e-posta adresi ve web sitesinin yapım aşamasında olduğunu belirten basit bir sayfa hazırlamasını sağlayabilirsiniz.

4. Bazı Ofis Alanları

Bunun bir araç olarak kabul edilmesinin nedeni, ofisinizin strateji ve pazarlamanızda rol oynayabilmesidir. Eğer bir iş yapacaksanız, iş yapmak için bir yere ihtiyacınız vardır.

Bu durumda birkaç seçeneğiniz bulunmaktadır. Düşük bütçeyle daha basit  avantajlara sahip olan evde çalışabilirsiniz. Ev ortamında pijamalarınızda çalışabilirsiniz ve bazı ev masraflarını işletme gideri olarak düşürebilirsiniz. Evde çalışmanın dezavantajı ise, işinizin içeriğinde evinizden ne tür bir iş yapabileceğiniz konusunda bazı kısıtlamalara sahip olabileceğidir.

Ciddi bir ofis alanı kiralamak başka bir olasılıktır. Bütçeniz varsa bu işe yarayabilir, ancak bir işe başlarken uzun vadeli, ticari bir kiraya çok para harcamak istemeyebilirsiniz. Finansal olarak sorun yaşarsanız, ticari kiralamaların feshi de kolay değildir. Mükemmel, basit ve ucuz bir çözüm “sanal” bir ofise sahip olmaktır. 

Bir sanal ofis daha sonra vermeniz gereken ofis alanı için büyük bir ticari kiralama riski ve masrafı olmadan kullanmanız için bir iş adresi verecektir. Sanal ofis gerektiğinde müşterilerle tanışmayı kolaylaştıracak ve hatta bir resepsiyonist tarafından cevaplanacak bir ofis telefon numarası bile verebilir.

5. Ciddi Bir E-posta Adresi

Bir web siteniz ve bir alan adınız olduğunda, alan adınızı içeren bir e-posta adresinizin olması pahalı değildir. Dolayısıyla, alan adınız (e-postanın sahibi veya satış vs. ) istediğiniz herhangi bir şey olabilir.

Buna hazır değilseniz, Gmail gibi basit ve ücretsiz bir çevrimiçi e-posta adresi edinin.  Gmail ile adınızı veya işletme adınızı kullanmanız yeterlidir.

Ayrıca tüm e-postalara hemen yanıt vermeniz gerekir. Nasıl cevap verdiğiniz, müşterilere işletmenizin nasıl çalıştığı hakkında bir mesaj gönderir, böylece iş verimliliğiniz artar. Bu, işletme e-postanızı çok fazla kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir.

6. Finansal İşlemleri Yürütme

Bu kategori altında para girişi ve para çıkışı olacaktır. Çevrimiçi olarak bir ürün veya hizmet satıyorsanız, örneğin web siteniz üzerinden size ödeme yapmalarına ve insanlar size ödeme yaparken kullandığınız her şeye bağlı bir veya daha fazla işletme banka hesabına ihtiyacınız vardır.

Kayıtları Excel kadar basit bir şeyle saklayabilirsiniz. Ancak bunu kendiniz yapmak istemiyorsanız profesyonel bir muhasebeci size yardımcı olabilir, bu da tabi ki ücrete tabii olacaktır.

Muhtemelen işletmenizin içine ve dışına para akışını karşılamak için çeşitli finansal araçlara ihtiyaç olacaktır. Kayıtlar ne kadar iyi tutulursa, yılsonu geldiğinde hesap kontrolleri o kadar kolay olur. Vergi için iyi kayıtlar tutmak da önemlidir.

Bir iş kurmak karmaşık olabilir, ancak bu makalede listelenen araçlar, işinizi büyütmenize, verimli çalışmanıza ve etkin bir şekilde izlemenize yardımcı olacak temel araçlardır.


1-56 Kişilik
Ofisler vaya
komple Plaza Katı

 

  • 1-56 Kişilik 8-330 Metrekare manzaralı Ofisler
  • Kilitlenebilinir müstakil Ofis Odaları 
    sadece size ait )
  • Mobilya, Aksesuar ve BT Altyapı dahil
  • Her Ofiste ayarlayabilinir VRF Isıtma ve Soğutma Sistemi
  • Ücretsiz Çay, Kahve, Su ve Mutfak Kullanımı
  • 7/24 Güvenlik ve Temizlik Personeli
  • Tüm Masraflar dahil: Doğalgaz, Su, Elektrik vb.
Hazır Ofisler
Admin ( Author ) 15 Kasım, 2022
Bu gönderiyi paylaş
Etiketler
Arşivle