İletişim Formu
Lütfen Formu doldurun ve GÖNDER Butonuna basın.
SEND
Login form
Sorry, User can NOT register!

Verimli Toplantı Yönetimi

Verimli Toplantı Yönetimi

Herkes toplantılardan nefret eder. Bunun nedeni çok basittir: Toplantıların çoğu sıkıcı ve verimsiz zaman kaybı olarak düşünülür. İnsanları, genellikle odadaki birçok insanla hiçbir ilgisi olmayan konularda konuşan bir kafa karışıklığını dinlemek için yapmaları gereken şeyden uzaklaştırırlar.

Yine de toplantılar her ne sebepten olursa olsun hala yapılmaya devam edilmektedir. Kuruluştan gelen haberlere veya diğer ekip üyelerinin üzerinde çalıştıklarına ve yardıma ihtiyaç duyabilecekleri noktada toplantıya yetişmek için yeterli zamanları olmalı. Toplantılar faydalı olmalıdır. İşte sizin için bir sonraki şirket toplantısının sadece başka bir zaman kaybı olmamasını sağlamak için 6 ipucu:

1 – Güncel bir konunuz olsun ve buna bağlı kalın. 

Toplantı organize edenler önceden planlama yapmalı ve kapsamlı bir gündem oluşturmalıdır. Öncelikle gündemdeki konular görüşülmelidir. Toplantı sırasında ortaya çıkan diğer öğeleri görüşmek üzere gündemin sonunda zaman planlaması yapılmalı, sonunda zamanınız kalırsa ek konular tartışılmalıdır. Gündemi her zaman vaktinde herkese gönderin. Bu, insanların neyin tartışılacağı hakkında düşünmelerine ve soruları cevaplamaya veya tartışma eklemeye hazır olmalarına zaman tanır.

2 – Toplantıyı az kişi ile yapın.

Toplantı yapacak kişiler herkesi toplantılara davet etmek zorunda olduklarını düşünürken, aslında yapmamaları gerekmektedir. Sonuç olarak, büyük grupların olduğu toplantılarda nadiren önemli kararlar alırlar.  Bu, daha büyük toplantıların genellikle etkisiz olduğu anlamına gelir.

3 – 30 dakikalık toplantılar düzenleyin.

İnsanlar çoğu zaman yoğunlardır. 60 ila 90 dakikalık toplantılar için zamanları yoktur. Ayrıca, çoğu insan 45 dakika kadar sonra sıkılmaya başlar ve toplantı konusundan uzaklaşırlar. Toplantılar 20 ila 30 dakika arasında yapılabilir, bu da genellikle büyük konuları tartışmak için yeterli zamandır. Toplantı uzun sürmeye başlıyorsa, toplantıyı sonlandırın. İşlenmediğini düşündüğünüz konularla ilgili 30 dakikalık bir toplantı daha ekleyin.

4 – Toplantıda neler yapıldığını gözetleyin.

Toplantıda alınan her önemli kararı not edin. Bazı toplantılar (beyin fırtınası oturumları veya aylık raporların gözden geçirilmesi) büyük kararlara neden olmamakla birlikte, bu toplantılar az ve sıklıkla olmalıdır. Her toplantı istenilen olumlulukta sonuçlanmazsa, bunların çoğu ortadan kaldırılmalıdır .

5 – Toplantının yetkili biri tarafından yapılmasını sağlayın. 

Bir yöneticinin toplantılar yapması yaygındır. Ama çoğu zaman, bunlar doğru insanlar değil. Düzensiz olabilirler. Bunun yerine, son derece düzenli ve yetkili bir kişi görevlendirilmelidir. Yönetici asistanları mükemmel toplantı organizatörleri ve zamanlayıcıları yaparlar: Bir konuda konuşmayı sonlandırıp bir sonraki oturumda başarılı olurlar.

6 – Sadece toplantı yapmak için toplantı yapmayın.

 Her küçük tartışma konusu için toplantı yapmak cazip gelebilir. E-posta, telefon görüşmesi vs. gibi görüşmeleri yapabileceğiniz durumlarda toplantı düzenlemeyin. Ayrıca, toplantılar iş planları veya strateji belgeleri oluşturmak için her zaman en iyi yöntem değildir. Daha büyük gruplardan bilgi almak ve yeni fikirlerle beyin fırtınası yapmak için idealdir.

Toplantılar doğru kullanılırsa son derece etkili araçlar olabilir. Birinci kural, çalışanların veya iş arkadaşlarının zamanını boşa harcamamaktır. İnsanlar çalışmak için zamana ihtiyaç duyarlar ve toplantılar çoğu zaman tam da bunu yapmalarını engeller.

.Link_Tik{padding: 14px 22px;background: #3992c969;border-radius: 7px;margin: 12px 0px;}
No comments
Read more...
toplanti-odasi-rezervasyonu-icin-4-ipucu

Toplantı Odası Rezervasyonu İçin 4 İpucu

Teknoloji, uzaktaki ekiplerle veya şehir dışındaki müşterilerle bağlantı kurmayı kolaylaştırırken, çoğu zaman yine de yüz yüze toplantı veya konferansa ihtiyaç duyulmaktadır. Personeliniz ve müşterilerinizle yüz yüze gelmenin büyük önemi vardır. Uzak toplantılarda bulunamayan samimi bir görüşme sağlar.

Ancak bu toplantılar tarafların özel bir ofisin bulunmadığı takdirde merkezi bir yere gitmesini gerektirebilir. Bu, bir toplantıyı veya konferans salonunu koordine etmeyi son derece zorlaştırır. Özellikle de yabancı bir şehirde bir toplantıyı koordine ediyorsanız.

İşte size konferansınız veya toplantınız için doğru yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken 4 ipucu.

Ulaşılabilirlik

İş için seyahat etmek zor olabilir. Bir konferansa veya toplantıya katılmak için şehir dışından gelen personel veya müşteriler için rahatlık büyük önem sarfetmektedir. Mekanınıza havalimanlarından, servisle, toplu taşıma ile veya araçla erişilebildiğini düşünün. Ayrıca park etme ihtiyacını da göz önünde bulundurmalı ve yakınlarda park yeri olduğuna emin olmalısınız.

Günlük bir konferanssa, mekanın restoran ve otellere olan yakınlığını da göz önünde bulundurmalısınız. Yürüme mesafesinde seçenekler bulunduğundan emin olmak katılımcılar için maksimum kolaylık sağlayacaktır. Gün boyunca toplantı veya konferans yapıldıktan sonra konuklarınız için nelerin mevcut olacağını düşünmek de hoş bir hareket olacaktır.

Konaklama

Bir mekan ararken neye ihtiyacınız olacağını düşünün. Ne tür bir teknolojiye ihtiyacınız var? Yemek ihtiyacınız olacak mı? 

Birçok etkinlik ve konferans mekanında büyük ekranlar ve projektörlerin yanı sıra kalemler, ve not defterleri ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Yemek servisi düşünürken, potansiyel diyet kısıtlamalarını düşünün ve mekanınızda uygun yemek seçeneklerin bulunduğundan emin olun. Müşterileriniz için çok memnun edici bir hareket olacaktır.

Ortam

Toplantınız için hangi atmosferin uygun olduğunu düşünmek önemlidir. Şirketinizin değerlerine sürekli olarak maruz kalmayabilecek uzak ekipler ve müşteriler için bu toplantılar, bir bağlılık ve birlik hissini güçlendirmek için önemli bir zamandır.

Muhtemelen kendi ofisinizde ton ve ambiyansına bağlı işletmenizi ve markanızı yansıtan toplantılar düzenlemeye alışkın olsanız da, şehir dışında bir mekan seçmek konfor alanınızdan çıkacağınız anlamına gelir. Bu nedenle, iletmek istediğiniz mesajı yansıtacak bir mekan seçmek önemlidir.

Kullanılabilirlik ve Kapasite

Mekanınızın ihtiyaç duyduğunuzda hazır olduğundan, beklediğiniz insan sayısını karşılayabildiğinden ve güvenliği sağladığınızdan emin olun. Genel bir kural olarak, istediğinizi elde etmenizi sağlamak için birkaç ay önceden mekanınızı aramaya başlamalısınız. Ne kadar gelişmiş bir bildirim mümkün olursa, süreç o kadar sorunsuz olacaktır.

Şirketinizin ihtiyaç duyduğu isteğe bağlı ilham vermek için tasarlanmış toplantı odalarını kaliteli ve profesyonel ortamda sizlere sunuyoruz. Toplantı alanlarımızın her birinde tam güvenli WiFi, sınırsız kahve, çay ve su, yazı tahtaları ile siz ve misafirleriniz için rahat bir çalışma alanı bulunmaktadır. Daha büyük toplantı odalarımızda, MAC veya PC ürünleri için gereken adaptörler de dahil olmak üzere sunumlar için 49 ”TV ekranları bulunur.

Yaklaşan bir toplantınız veya konferansınız varsa size yardımcı olmak isteriz..

No comments
Read more...