İletişim Formu
Lütfen Formu doldurun ve GÖNDER Butonuna basın.
SEND
Login form
Sorry, User can NOT register!

Musterilerin-guvenini-olusturmanin-3-yolu

Müşterilerin Güvenini Oluşturmanın 3 Yolu

Güven, iş dünyasında evrensel olan her şeydir. Kişisel verilerinizi emanet ettiğiniz özel bir hizmetiniz veya şirketiniz var mı? Bu itibar duygusunu inşa etmenin, bütünlüğe sürekli bağlılık gerektirdiğini ve kolay bir süreç olmadığını muhtemelen anlıyorsunuz.

Edelman’ın araştırmasına göreGüçlü marka sadakatine sahip müşterilerin% 75’i firmanın ürününü en ucuz olmasa bile satın alacaklarını söylüyor. Bu nedenle, güven oluşturmak için müşterilerinizin işletmenizde üç şeyden emin olması gerekir:

● Müşterinin ilgi alanları sizin için en değerli şeylerden biridir

● Kendinizi güvenilir bir marka olarak gösterdiniz ve verdiğiniz sözleri tutabildiniz

● Dürüst ve özgün bir tavrınız var

Sizin için biraz açık olsa da, uzun vadeli müşterilerden oluşan büyük bir taban yaratmanın değerini abartmak zordur. Markanıza güvenen sadık müşteriler kazanmak istiyorsanız, her başarılı işletme için işe yarayan birkaç güçlü bildirimi takip etmeniz yeterlidir.

Bu durumda yapabileceğiniz birçok aktivite vardır. Örneğin, müşteri incelemelerinin yayınlanması, tutarlı mesajlaşma sağlama, rıza, özen ve yerine getirmeye odaklanın, sadakat programları başlatın, müşterilerinizi ürünleriniz için çevrimiçi incelemeler yazmaya teşvik edin vb. Ancak aşağıda açıklanan ana kurallara koşulsuz olarak uymalısınız.

1. Kalite sizin her şeyinizdir

Bir müşterinin güvenini bulmak, kaliteli bir ürün ve mükemmel hizmet sunmakla başlar. İşinizi iyi yapmaya odaklanın. Kalite, işinizin her alanında görülmelidir: üretimden bakım sonrasına ve geri bildirime verilen yanıtlar (özellikle olumsuz olanlar). Ne sağladığınız veya ürettiğiniz önemli değil, müşteriniz sizin patronunuzdur ve mükemmel kalitede ortamı yaratmalısınız. Geri bildirim isteyin, analiz edin ve düzenli olarak bilgi verin. Çalışma alanınızdaki farklı konulara kayıtsız kalmayın, düşüncelerinizi tüketicilerinizle veya bloglar ve misafir gönderi hizmetleri aracılığıyla paylaşın.

Her zaman iyileştirme alanları arayın ve harika bir içerik pazarlama kampanyası oluşturun; hedef kitlenizi bulacaksınız ve sorunlarına bir çözüm önereceksiniz. Ve tüketicinin ödülünün büyüklüğünün sizinle birlikte geçirdikleri zamanla doğru orantılı olacağı doğru sadakat programları oluşturarak gerçek bağlılık gösteren müşterileri ödüllendirin.

2. Harika bir müşteri hizmeti sunun

 Sunduğunuz müşteri hizmeti düzeyi, güven için ilk motivasyon olduğundan müşteri sadakati ve elde tutma üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu, özel bir yardım ekibine sahip olmanın ve desteğinizin kalitesi ve hızı için güçlü standartlar oluşturmanın gerekli bir koşul olduğu anlamına gelir. Müşterilerinizin sizinle hızlı bir şekilde iletişime geçmeleri için bir seçeneğe sahip olmaları ve bu işlemi olabildiğince basit hale getirmeniz gerekir. Onlara farklı destek kanalları verin ve bunları sitenizde belirgin bir şekilde yerleştirin.

Kişisel bir dokunuşla etkili ve güvenilir bir hizmet sunmak ilk hedefiniz olmalıdır. Sanal ofisler, canlı resepsiyonist, canlı web sohbeti veya otomatik resepsiyon görevlisi gibi modern hizmetleri kullanmayı düşünün. Sanal resepsiyonistler müşteri odaklıdır ve mükemmel güvenilir itibar için çok önemli olan çok sayıda görevle sizi destekleyebilir. Müşteri güvenini oluşturmak ve olumsuz yorumları azaltmak için en iyi taktik, ilk adımdan itibaren harika bir iş çıkarmaktır. Tüketicilerin ne istediğini tahmin etmek uzay bilimi değildir. Tek ihtiyaçları olan şey, söylemek istediklerini önemseyen ve endişelerini doğru bir şekilde ele alan bir müşteri hizmetleri temsilcisidir.

3. Şeffaf olun

Ne yazık ki, birçok firma gerçekte ne kastettikleri konusunda zorluk yaşıyor. Müşteriler için güvenilir bir ürün bulmak gittikçe zorlaşıyor. Bu nedenle, ne önereceğiniz konusunda olabildiğince net olmaya çalışın ve en başından uygun müşteri hedefleri belirleyin. Onlara fiyatlandırma materyalleri, ücretleri ve iade ve iptal süreçleri gibi gelecekte alıcılar için çok faydalı olabilecek prosedürleri sunun.

Önceliğiniz doğruluk ise, kendinizi haklı çıkarmak veya problemden kaçmak yerine, hatanızı kabul ettiğinizde insanlar minnettar olacak ve sizi daha çok takdir edeceklerdir. Hatalarınızı saklamayın. Müşterilerinizden olumsuz geri bildirimleri kaldırmayın. İyileştirmek ve sorunu çözmek için ne yaptığınızı gösterin. Tam bir dürüstlük kültürü oluşturduğunuzda, insanların bunu nasıl takdir ettiğini ve sizi benzer bir markaya tercih ettiğini göreceksiniz.

Pek çok insan, kişisel verileri söz konusu olduğunda işletmelere kolayca güvenmez. Müşteri güveni oluşturmak zaman alır. Tüketicinin güvenini kazanmak zordur ve kolayca kaybedilebilir. Ancak işleri doğru şekilde yapmaya devam edin ve istediğiniz yanıtı alacaksınız. Unutmayın, sözünüzü tutmak sizin işinizdir. Çaba gerektirir, ancak daha sonra sıkı çalışmanız tekrar tekrar karşılığını alacaktır.

No comments
Read more...
Sanal-Asistana-ihtiyaciniz-Olan-10-Neden

Sanal Asistanın Görevleri

Eğer bir sanal asistan düşünüyorsanız, telefona cevap verme ve posta alma gibi görevler için en uygunudur. Sanal asistanlar, basitten karmaşığa çeşitli farklı görevlerin üstesinden gelmek için iyi bir donanıma sahiptir ve işinize üretkenlik ve kârda ciddi bir artış sağlayabilir.

İşte sanal bir asistanın yapabileceğini bilmediğiniz 30 şey.

Sanal asistan için web sitesi ve blogla ilgili görevler

Web sitenizin arka ucuna giriş yapmak size ciddi stres ülserleri veriyorsa, bu görevleri yerine getirmek için sanal bir asistan tutmanın zamanı gelmiş olabilir.

1. Web sitesi veya blog kurulumu.

2. Web sitenizin sayfalarını dil bilgisi, yazım, tutarlılık ve daha fazlası için düzenleyin.

3. Sitenizin blog yazılarında ve sayfalarında temel SEO (arama motoru optimizasyonu) yapın.

4. Web sitesi güncellemelerini yönetin.

5. İşletmenizin web varlığına trafik çeken haftalık veya aylık blog gönderileri oluşturun.

6. Blog yorumlarını yönetin.

Sanal asistan için pazarlamayla ilgili görevler

Web siteniz pazarlama çabalarınızın bir parçası olsa da, işiniz burada bitmiyor. Pazarlamaya ayak uydurmak, iş yapmanın önemli bir parçasıdır ancak diğer projeler ortaya çıktığında pazarlamayı ihmal etmek kolaydır. Neyse ki, sanal asistan muazzam bir pazarlama varlığı olabilir.

7. LinkedIn’den Facebook’a sosyal medya hesaplarınızı koruyun.

8. Henüz sahip değilseniz işletmenizin sosyal medya hesaplarını oluşturun.

9. Sosyal medya çabalarınız siteden yararlanabilecekse, Pinterest için blog gönderilerinden resimler oluşturur ve bunları sabitleyin.

10. Şirketinizin pazarlama planının oluşturulmasına ve / veya güncellenmesine yardımcı olun ve plana göre hareket edildiğini görün.

11. Belgelerin yazdırılmasından zarfların doldurulmasına kadar her şeyi içeren doğrudan posta kampanyalarını yönetin.

12. E-bülteninizi planlayın ve gönderin. Hatta yazmaya da yardımcı olabilirler.

13. Potansiyel müşteriler, sosyal medya takipçileri ve daha fazlası dahil olmak üzere pazarlama istatistiklerinizi izleyin ve raporlayın.

Bir sanal asistanın yapabileceği defter tutma ile ilgili görevler

Kitaplarınızı güncel tutma konusunda temkinliyseniz, sanal bir asistan her şeyin yolunda gitmesi için büyük bir yardımcı olabilir. Sen de bir ton zaman kazanacaksın.

14. Hizmet, kira veya diğer faturaları takip edin ve ödeyin.

15. Ödenmemiş müşteri faturalarının takibi.

16. Fatura oluşturun ve gönderin.

17. Makbuzları ve diğer giderleri muhasebe yazılımınıza girin.

18. Muhasebe yazılımınızı kullanarak basit raporlar oluşturun.

Sanal bir asistanın yardımıyla müşteri ilişkilerini sürdürün

Müşterilerinizi takdir ediyor ve değer veriyorsunuz, ancak bir hatırlatma onlara kendilerini daha değerli hissettirebilir. Müşteri ilişkilerini sürdürmede ekstra yol kat etmek için sanal bir asistan kullanın.

19. Bir projenin bitiminde teşekkür notları veya kartpostallar gönderin.

20. Hoş geldiniz paketleri oluşturun ve yeni müşterilere gönderin.

21. Bir adres veri tabanını koruyun ve güncelleyin.

22. Yıllık tatil kartları satın alın ve gönderin.

Sanal asistan için diğer görevler

Sanal asistanlar hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz büyük bir fikir listesi bulma olasılığınız o kadar artar.

23. Veri girişi.

24. Yeni veya devam eden projeler için çevrimiçi araştırma.

25. Toplantıları planlayın ve katılımcılara hatırlatıcılar gönderin.

26. Araştırma ve kitap gezisi.

No comments
Read more...
Sanal-Asistana-ihtiyaciniz-Olan-10-Neden

Sanal Asistana İhtiyacınız Olan 10 Neden

Bir startup’ı çalıştırmak zor bir iştir ve tamamlanması gereken görevler hiçbir zaman eksik olmaz. Tüm bu kenara atılmış projeleri başlatmak harika olurdu, ama hepsini kim halledecek?

İşte burada sanal asistan devreye girer. Bu asistanlar, yoğun günlerinizi yönetmenize yardımcı olur ve yatırım getirileri mükemmeldir. Ancak, sanal bir asistanı işe almanın neden akıllıca bir iş kararı olduğu konusunda biraz daha ikna etmeye ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin. Bu senaryolardan herhangi biri size tanıdık geliyorsa sanal asistan fikrini düşünün.

1. Temel yetkinliklerinize odaklanmak için zamanınız yok

Hayattaki en büyük yeteneğiniz ve tutkunuz faturalama olmadığı sürece, zamanınızın en iyi ofis yönetimi görevlerine harcanması pek olası değildir. Bir girişim kurdunuz ve işi büyütmek sizin işiniz. Bir sanal asistan, programınızı temizleyebilir ve işlerin yönetici tarafını halledebilir ve size en iyi yaptığınız şeye odaklanmanız için zaman tanır.

2. Stresiniz işinizi etkiliyor

Yapılacaklar listelerimiz görünüşte kilometrelerce uzunluğunda olduğunda odaklanmak düpedüz imkansız olabilir. Sürekli bunaltıcı hisler girişiminizi olumsuz etkiliyorsa, sanal bir asistan işe almanın zamanı geldi.

3. Yeni işe alınan kişileri eğitmek için zaman yok

Birçok sanal asistan ajanslar aracılığıyla çalışır. Ajans tarafından tutulan asistanlar ofis yönetimi, pazarlama ve diğer uzmanlık alanlarında zaten eğitilmiş olacaktır. İş yapma şeklinize alışmış yeni bir sanal asistan almak için biraz zaman harcamanız gerekecek, ancak aynı zamanda çok hızlı bir şekilde özerk olarak çalışabilecekler.

4. İşi takip edecek vaktiniz yok

İlk görüşmeden sonra takip etmediğiniz için potansiyel bir iş bağlantınızın olduğu köprüleri hiç yaktınız mı? Müşterileri satın aldıktan sonra kontrol etmek istiyor, ancak zamanınız yok mu? Bir sanal asistan müşteriler, iş bağlantıları ve diğer önemli kişilerle takip edebilir, böylece iletişim hatları her zaman açık olur.

5. Gece ve hafta sonları çalışıyorsunuz

İş hayatınız ile kişisel yaşamınız arasında hiçbir ayrım olmayacak kadar meşgulseniz, sanal bir asistana ihtiyacınız var.

6. Yaratıcılığınız acı çekiyor

Girişiminizi yeni ve heyecan verici yollarla büyütmek istiyorsanız, yaratıcılık inanılmaz derecede önemlidir. Ama aynı zamanda yaratıcı yönünüzden etkili bir şekilde yararlanmak için zamana ve zihinsel enerjiye ihtiyacınız var. Yaratıcılığınızın azaldığını hissediyorsanız, programınızda zaman kazandırabilecek sanal bir asistan tutmayı düşünün.

7. Programınız karışıyor

Programlardan bahsetmişken, seninki nasıl görünüyor? Takviminiz güncel değilse sanal bir asistan, programınızı yöneterek bu sinir bozucu sorunu çözebilir. Sanal asistanlar programınızı yönetebilir, toplantıları programlayabilir ve onaylayabilir ve daha fazlasını yapabilir.

8. Araştırma, projeleri tamamlamaktan zaman alıyor

Sanal bir asistanla, yeni bir fikri araştırmak için zaman bulma konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak.

9. Telefon görüşmelerinizi düzenli olarak görmezden geliyorsunuz

Gelen tüm telefon aramalarını sanal bir asistanla halledin. Girişiminiz hemen daha profesyonel görünecektir. Artı, müşterileriniz gerçek bir kişiye ulaşmayı seveceklerdir.

10. Pazarlama çabalarınız mevcut değil

Pazarlama, tüm girişimcilerin ihtiyaç duyduklarını bildikleri hizmetlerden biridir, ancak diğer projeler ve yükümlülükler yerine bunu ertelemek inanılmaz derecede kolaydır. Bir sanal asistan işletmenizin blogunu kurabilir ve yönetebilir, sosyal medyada müşterilerle etkileşim kurabilir, haftalık bir e-posta bülteni yazabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Sanal asistanlar inanılmaz derecede yardımcı bir ticari varlıktır ve birçok önemli görevi sorumlu bir şekilde yerine getirebilirler

No comments
Read more...
Az Sermaye İle İş Kurmanın Yolları

Az Sermaye İle İş Yapmanın Yolları

Bir iş kurmanın tek endişe olmadığını akılda bulundurmak önemlidir. Bu süreci büyük  bir bütçeyle sürdüren birinin de sınırlı sermayeli bir işin nasıl büyütüleceği sorunu ile karşı karşıya olması muhtemeldir. Bu nedenle, bu sorunun üstesinden gelmek için birkaç ipucunu ele alacağız.

İşletmeyi Her Zaman Açık Tutun

Sınırlı kaynaklara sahip bir iş yürütürken, mevcut her bir çabayı ve saniyede bir zaman harcadığınızı hissedebilirsiniz. Bu yükü hafifletmenin ve büyüme yaratmanın bir yolu, işletmenizin her zaman açık olduğundan emin olmaktır. Bu şekilde, en azından aktif olarak çalışmadığınızda iş üretme olasılığını arttırırsınız. Çevrimiçi olarak bir ürün veya hizmet satıyorsanız, bu temelde şeylerin doğal halidir. Ancak, bir tuğla ve harç işi yürütüyorsanız, bazı yönlerini çevrimiçi olarak nasıl sunabileceğiniz hakkında biraz düşünmek isteyebilirsiniz, böylece her zaman etkili bir şekilde erişilebilir kalabilirsiniz.

Otomatik Yanıtlama Sistemi Kullanın

Çok uzun zaman önce, otomasyon pahalı ve büyük bir iş gibi görünüyordu. Şimdi ise, işletmenizin çeşitli yönlerini otomatikleştirmenin, size zamandan ve emekten tasarruf etmenin oldukça basit bazı yolları vardır. Bunun bir örneği, tüm bütçeleme ve finansal kayıtlarınızı işleyebileceğiniz bir yazılım satın almaktır. Bir diğeri, gelen çağrıları işleyebilen ve yönlendirdiğiniz sesli mesaja yönlendirebilen otomatik çağrı yanıtlama sistemlerine bakmaktır . Bunlar gibi küçük adımlar günlük uygulamalarınızı düzene sokabilir ve temel işlevlere ve nihayetinde büyümeye daha fazla odaklanmanıza izin verebilir.

Alternatifleri Ayarlama

Sınırlı sermaye ile yatırım için bir kenara çok fazla para ayıramazsınız. Ve açık olmak gerekirse, paha biçilmez işletme sermayesinin riskli bir hisse senedi portföyüne yerleştirilmesini önermiyoruz. Bunun yerine, bir tasarruf hesabı veya mevduat belgesi kullanmak daha kolay olabilir. Bir tasarruf hesabındaki nispeten az miktarda para, altı ay veya bir yıl boyunca en az biraz büyüyebilir ve size faiz getirir ve aynı zamanda farklı zamanlarda olgunlaşacak birden fazla hesap verebilir. Bu durum aynı zamanda zaman zaman nakit akışları göreceğiniz anlamına gelir. Her iki durumda da, bu yöntemleri kendi gelirinizi desteklemek için kullanabilirsiniz, böylece; kazançları yeniden yatırım yapabilir veya parayı doğrudan belirli bir büyüme girişimine yönlendirebilirsiniz.

Hedef Kitlenize Odaklanın

Büyümeyi düşünmeye başladıysanız, birincil müşterilerinizin kim olduğu hakkında bir fikir edinin. Aksi takdirde, bazıları para veya kaynaklar açısından nispeten az bir miktar gerektiren hedef kitleniz için adımlar atabilirsiniz . Bu, büyümeye hazırlanmanın önemli bir parçasıdır. Daha fazla paraya sahip daha büyük bir işletme bazen daha geniş bir yaklaşımı göze alabilir ve hatta genişleme umuduyla deneme yanılma yapabilir. Bununla birlikte, daha sınırlı bir işletmenin pazarlanması için net bir hedef kitleye ihtiyacı vardır. Bu alandaki odağınızı yoğunlaştırmak en yüksek iş yapma olasılığını beraberinde getirebilir. İlerleyen zamanlar daha fazla büyüme fırsatı olacak.

Tekliflerinizi Çeşitlendirin

İşletmelerin stres zamanlarında çeşitlenmesi konusunda tavsiyeyi duymuş olabilirsiniz . Bunu büyüme zamanlarına da uygulayacağız. Pazarlama yaklaşımınızı etkili bir şekilde hedef kitlenin ötesine genişletemeyebilirsiniz, ancak şirketinizin önerilerine yeni bir veya iki ek düşünebilirsiniz. Bu, kişisel bir blogdaki yeni bir kapsama konusundan çevrimiçi bir mağazadaki birkaç yeni ürüne kadar her şey anlamına gelebilir. Durum ne olursa olsun, bu yeni bir şey sunmanın nispeten basit bir yoludur ve işletmenize yeni bir ilgi çekebilecek şekilde büyüme görünümü verir.

Bu adımlar sayesinde, elinizde sınırlı sermaye olsa bile işinizdeki büyümeyi tetikleyebilirsiniz. Bu zor bir işlemdir ve hiçbir şeyin işe yarayacağına dair hiçbir garanti yoktur. Ancak, başlangıçta yalnızca aşamalı olarak olsa bile, genişlemeye başlamak için önemli kaynaklara ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

No comments
Read more...
Her Sanal Ofisin İhtiyacı Olan 5 Temel Unsur

Her Sanal Ofisin İhtiyacı Olan 5 Temel Unsur

Giderek küreselleşen, birbirine bağlı bir dünyada yaşıyoruz. Son yıllarda işgücü buna göre değişti. Akıllı cihazların yükselişi, VOIP gibi dijital altyapı ve uzaktan iş gücü sayesinde, birçok şirket için artık fiziksel ofis alanı gerekmemektedir.

Ve Covid-19 ile ilgili tüm endişelerle, işletme sahiplerinin ofis dışında çalışma seçeneklerini sadece şimdilik değil, gelecekte de dikkate almaları önemlidir.

Birçok girişimci sermayelerini, işgal edecekleri fiziksel alan üzerinden sattıkları mal ve hizmetlere koymaya karar verir. Bunu yapmaları için iyi bir sebep vardır. Başlangıçların yaklaşık %45 gibi bir oranla ilk beş yıl içinde başarısız olmaktadır. Girişimcilerin, kiralama masraflarını ödemek yerine, cazip bir web sitesi, işletmenin gerçek mağazası oluşturmaya öncelik vermeleri mantıklıdır.

Bununla birlikte, firmalar muhtemelen kartvizitlerini takmak için istenen bir adrese ihtiyaç duyarlar. Müşterilerle tanışmak için sunulabilir ve kullanışlı yerler çok önemlidir. Posta hizmeti ve çağrıları yöneten bir resepsiyonist, birçok işletmenin ihtiyaç duyduğu diğer hizmetler arasındadır. Sanal ofisler devreye giriyor.

Sanal ofis, işletme sahiplerinin ve çalışanlarının uzaktan çalışmasını sağlayan bir hizmettir. Bu, internet üzerinden bir dizi iş fonksiyonu sağlayarak kuruluşların pahalı kira bedelleri ödemeden arzu edilen bir yerde varlık göstermelerine ve şirketlerini  muhafaza etmelerine olanak tanır. 

Sanal bir ofis ile işletmeler bedelsiz bir fiziksel ofisin birçok avantajından yararlanırlar. Bu makalede, herhangi bir sanal ofisin 5 temel unsurunu özetledik.

1. Yüksek hızlı İnternet ve modern telekomünikasyon sistemleri

Hızlı internet bağlantısı, çoğu modern işletmenin talep ettiği bir şeydir. Her türlü önemli süreç için buna ihtiyacınız olacak. Ekip üyelerine mesaj göndermek ve paylaşmak, HD video konferanslar düzenlemek ve ekranınızı başkalarıyla paylaşmak çok önemlidir. Bu yüzden kontrol etmeniz gereken ilk şeylerden biri ofisinizin internet hızıdır. 

Sanal ofisinizin birleşik iletişim işlevlerine bakmak da çok önemlidir. Birleşik iletişim platformları, telefon görüşmeleri, video, e-posta, anlık mesajlaşma ve diğer sosyal yardım biçimleri arasındaki sürtünmesiz bağlantılarda yardımcı olur.

Günümüzün sanal ofisi artık basit kemik işlevlerine sahip hızlı buluşmalar için bir yer değildir. Modern toplantı salonları, optimize edilmiş web varlığı, otomatik resepsiyon görevlileri ve modern telekomünikasyon bulunan ofisler bulabilirsiniz. Bunlar bütçeniz dahilinde olan şeylerse, kesinlikle onları sormalısınız.

2. Güncellenmiş ve optimize edilmiş bir web sitesi

Hepimiz web sitesinin ilk izlenimlerin kilit konusu olduğunu bilmekteyiz. Bu özellikle web siteleri için geçerlidir. Web sitenize ve işletmenize güvenip güvenemeyeceklerini bilmek ortalama bir kullanıcı  0,07 sürmektedir.

Bu, potansiyel müşterilerin profesyonel ve modern bir web sayfası gördüğünden emin olmak istediğiniz anlamına gelir. Müşterilerinizin aradığı önemli bilgileri sıralamak ve öncelik sırasına koymak için zaman ayırın. Bunlar hizmetleriniz, fiyat puanlarınız ve hatta güvenilir müşteri yorumlarınız olabilir. 

Web sitelerinin sadece geçmişin sarı sayfaları gibi bilgiler olmadığını unutmayın. Şirketinizin markasını ve genel mesajını iletirler. Sezgisel ve gezinmesi kolay tasarımlara odaklanarak kullanıcıları davet eden modern tasarım seçeneklerini seçin. İstediğiniz son şey, potansiyel bir müşterinin yönünü kaybetmesi ve sayfanızı tıklamasıdır. 

Günümüzün dijital dünyasında, birçok şirket müşterilerinin genellikle aktif halinde olduğunu unutuyor. Kullanıcıların  birçoğunun kötü tasarlanmış bir mobil düzene sahip bir işletme önermediğini düşünürsek, bu iş için kötü olabilir . Masaüstünden mobil ortama kadar her platformda iyi bir web sitesi tasarlanmalıdır. 

Herhangi bir cihazdan erişilebilen ve anlaşılabilen bir web sitesi tasarlayın. Bunun dijital dünya için kartvizitiniz olacağını unutmayın, bu yüzden unutulmaz ve bilgilendirici olun. Hizmetlerinizi ve iletişim bilgilerinizi her zaman güncel tutmayı unutmayın.

3. Fonksiyonel web sohbet araçları

Web sohbeti, modern dünyanın en popüler iletişim biçimlerinden biri haline gelmiştir. Aslında, bir çalışma, çevrimiçi iletişimin en popüler tek yöntemi olduğunu ve müşterilerin büyük bir çoğunluğunun e-posta veya sosyal medyayı tercih ettiğini bulmuştur.

Seçtiğiniz sanal ofisin size ve müşterilerinize mümkün olan en iyi iletişim araçlarını sağlayabilmesini sağlamak istersiniz. Web sohbeti, müşterilerin endişelerinin en altına inmesini sağlar. Ve hız son derece önemlidir. Müşteriler bir sorgu yaptıktan sonra 10 dakikalık bir süre içinde cevap almak isterler .

Sanal bir ofis kurarken müşterilerinize web sohbet seçeneklerine kolay erişim sağladığınızdan emin olun. 

Sadece sohbet odasını işleten botlar da değil. Mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için müşterilerle etkileşime giren canlı ve eğitimli temsilcileriniz olabilir. Web sohbetleri  temsilcilerin bir seferde altı müşteri almasını sağlar ve bu da telefon görüşmelerinden daha hızlı ve verimli olmasını sağlar. 

Unutmayın, her işletmenin müşterilerine öncelik vermesi gerekir ve bu onlara cevap vererek yapılır. Şirketinizin sesinin önemini anlayan ve onu geliştirmek için elinden gelen bir sanal ofis seçin. 

4. Belirlenmiş toplantı, etkinlikler ve çalışma alanlar

Sanal bir ofis seçerken , aradığınız şey konusunda net olmanız gerekir. Bazı sanal ofisler size yalnızca bir Posta Kutusu ve ihtiyaç duyduğunuzda toplantı odalarına erişim sağlar. Diğer sanal ofisler, bir çalışma alanında, hatta özel ofis alanında masa kiralama seçeneği sunacaktır. 

Beklentilerinizi belirleyin ve bu kriterlere uyan çalışma alanı çözümleri arayın. Ayrıca kiralama şartları hakkında soru sormakta fayda vardır. Uygun fiyatlar ve fırsatlar için alışveriş yapın. Özel ihtiyaçlarınıza uygun esnek kiralama şartlarına (saatlik veya günlük olarak) bakabilirsiniz.

5. Profesyonel bir cevaplama servisi için canlı resepsiyonist

Fiziksel bir iş adresi gibi, bir otomatik / canlı resepsiyonist de bir işi meşrulaştırmaya yardımcı olur. Ayrıca bir işletmenin daha büyük görünmesini sağlayabilir. Sanal ofisiniz aracılığıyla genellikle otomatik veya canlı bir resepsiyon görevlisi düzenleyebilirsiniz. Bir resepsiyonist ile çalışmak için bir iş telefonuna ihtiyacınız olacaktır. Bu, çağrıların yönlendirilmesine izin verir ve başka işlevler de sağlar.

İdeal resepsiyon görevliniz akıllı, arkadaş canlısı ve mesai saatleri boyunca her zaman hizmetinizde olacaktır. Sanal bir resepsiyon görevlisinin yararı, ekran aramalarına yardımcı olabilmesidir, bu da sizin veya çalışanlarınızın yalnızca nitelikli olası satışlarla konuşmak için zaman harcamanıza yardımcı olur. 

Randevuları planlayabilen, giden aramalar yapabilen veya müşteri sorularını cevaplayabilen bir servis arayın. Firmanızın gereksinimlerine en uygun olanı belirleyin. Bunların bir sanal asistanın birçok avantajından sadece birkaçı olduğunu unutmayın .  Bu görevler halledildiğinde, odağınızı daha acil konulara çevirebilirsiniz.

No comments
Read more...
Uzaktan Nasıl Sağlıklı Çalışılır

Uzaktan Çalışırken Nasıl Sağlıklı Olunur ?

Uzaktan çalışma durumu bazıları için harika bir fırsat olsa da, her bireyin karakterine bağlı bir durumdur. Kontrol edilmezse, uzak çalışanlar onları hem fiziksel hem de zihinsel olarak etkileyebilecek daha az sağlıklı alışkanlıklara düşebilirler. Stres, anksiyete, tükenmişlik, kilo alımı ve hatta depresyon gibi istenmeyen bazı yan etkileri olabilir .  

Bu yüzden, uzak bir işçi olarak, kendinize iyi bakmaya dikkat etmek önemlidir. Ancak ofise gidip gelirken daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak için ne yapabilirsiniz?

Uzaktan çalışırken fiziksel ve zihinsel sağlığınıza daha iyi bakmanın ve sağlıklı olmanın birkaç yolu. 

Zamanlama Ayarlama ve Rutin Kalma 

Evden çalışmak, kendini üretebilen olmak için güçlü bir titizlik gerektirir. Ayrıca, bir program belirlemek her gün, her hafta ve her ay boyunca kendinizi hızlandırmanızı sağlayabilir. 

Kendi programınızı ayarlayabilirsiniz, ancak aynı zamanda bir rutin oluşturmakta fayda vardır. Özellikle yaratıcı bir gece kuşu iseniz, aynı 9 ila 5 çalışma saatini taklit etmek zorunda değilsiniz. Bu, özellikle kıtalara ve zaman dilimlerine yayılmış ekipler veya müşterilerle işbirliği yaparsanız geçerli olur. Bununla birlikte, uyulması gereken bir yapı hissine sahip olmaya yardımcı olur.

Ortalama iş gününüzün nasıl başlayacağı  ve her akşam ne zaman biteceğini  seçin. Ayrıca, çalışmayı seçtiğiniz saatler boyunca ofis olarak kullanmak için belirlenmiş alanınız olduğundan emin olun.

Günlük Egzersiz İçin Zaman Ayırın

Uzaktan çalışırken kendi programınızı ayarlama avantajına sahip olursunuz. Bu yüzden her gün 10 dakikalık bir mola için zaman ayırın ve evinizin çevresinde yürüyüşe çıkın veya tempolu yürüyüşe çıkın. Daha da iyisi, bir egzersiz rutini için zaman ayırın. Koşuya gidebilir veya hatta bazı ev fitness ekipmanlarına yatırım yapabilirsiniz. Mesele şu ki bir antrenman için her gün biraz zaman ayırmalısınız. Bir program belirleyin ve sabahları enerji artışı için veya öğle yemeği molası sırasında ilk işi yapın. Ek bir ipucu, ilerlemenizi izlemek için uygulamalar indirmektir. 

Egzersiz yapmak için zamanınız olmadığını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Bir ofis işinde işe gidip gelmeniz gerekir, bu yüzden o zamanı egzersiz zamanı ile değiştirin. Başka bir deyişle, zaman gerçekten bir mazeret değildir. Ve egzersiz şart!

Besleyici Şekilde Yiyin

Uzaktan çalışma, masanızda yemek yemek veya işten sonra mutlu saatler geçirmek yerine daha sağlıklı yemek fırsatı sunar.  

Dolabınızı sağlıklı atıştırmalıklar ile dolu tutun. Evden çalışırken, çalıştığınız alan  mutfağa kısa bir yürüyüş mesafesindedir, bu yüzden onları besleyici hale getirebilirsiniz. Taze meyve ve sebzeleri düşünün ve kötü, sağlıksız atıştırmalıkları gözden kaldırın. Yeni bir karıştırıcıya yatırım yapın ve lezzetli smoothies yapın. 

Harika bir ipucu önceden yemek hazırlamak ve buzdolabında tutmaktır. Ofisteymiş gibi davranarak, sizi zaten yaptığınız şeyi yemeye zorlar, yani özlem duyduğunuz sağlıksız atıştırmalıklara şımartmanız daha az olasıdır. 

Bir filtreleme sistemi kullanarak gün boyunca su için. Bir kafede veya kütüphanede çalışmak istediğinizde yeniden kullanılabilir bir su şişesi alın.

Sosyal Etkileşim ve Destek Bulun

Evde çalışırken, bir ofisin sunduğu iş arkadaşlarıyla sosyal ortamı ve etkileşimleri kaçırırsınız. Bu nedenle, çeşitli şekillerde zor olabilir ve uzak çalışanlar için genellikle yalnızlığa yol açabilir. 

Bunun yerine, diğer uzak çalışanlardan oluşan çevrimiçi bir topluluk arayın. Dijital meslektaşlarınız bile meslektaşlarınız motive olmanıza ve sağlıklı sosyal bağlantılar sağlamanıza yardımcı olabilir. 

Ayrıca yerel iş dünyası topluluklarına ulaşabilir ve insanlarla bağlantı kurabilirsiniz. Ortak ilgi alanlarını paylaşan insanlarla etkileşim kurmak için yerel etkinlikler ve hobi grupları arayın. 

Sanal Ofis Alanına Bakın

Sanal ofisler hem küçük hem de büyük işletmeler için mükemmel bir seçenektir. Sanal ofisler, kiralanabilir fiziksel ofis fiyatının bir kısmı için şehrinizde tanınabilir bir adrese sahip olmanızı sağlar. Sanal ofisler, bulunduğunuz yere posta gönderip almanıza, bir lobi listesine, toplantı odalarına ve diğer çeşitli hizmetlere sahip olmanızı sağlar. 

Sanal ofisler, şirketinizi hemen başlatmak, endüstri liderleriyle kuşatmak, ancak yine de uzaktan çalışmak ve fiziksel, kiralanmış bir ofis alanından tasarruf etmek için ihtiyacınız olan fırsat olabilir.

İyi Uyku 

Gece yarısı yağını yakan bir gece kuşu bile iyi bir uykuya ihtiyaç duyar. Bu aynı zamanda bir rutin ve program ayarlamaya geri döner. Ancak atabileceğiniz bazı ek adımlar da vardır. 

Yatak odanızda çalışmaktan kaçının ve bu alanı bir geri çekilme olarak kaydedin. İş-ev dengenizi ayırmak en iyisidir ve yatak odası kesinlikle sınır dışı olmalıdır. 

Yatağa giderken tüm ekranları kapatın. Ekranlar , iç vücut saatinizi etkileyebilecek ve sirkadiyen ritminizi bozabilecek  mavi bir ışık yayar . 

Ayrıca, cep telefonunuzu ve diğer el cihazlarını sessiz konuma getirdiğinizden emin olun.  Alternatif olarak, standart bir çalar saat kullanarak telefonunuzu ve cihazlarınızı başka bir odaya yerleştirebilirsiniz. 

Kişisel Bakım Uygulaması

Uzaktan çalışırken, kişisel bakım uygulamak çok önemlidir. Bir fincan çayın tadını çıkaracağınız, meditasyon yaptığınız bir sabah rutini ve ritüelini düşünün. Temel olarak, e-postaları kontrol etmeden veya çalışma programınıza başlamadan önce enerjinizi yerine getirin. 

Meditasyondan bahsetmek, basit bir uygulamayı benimsemek stres ve kaygıyı yönetmenize yardımcı olabilir. Kendi kendine bakım uygulamanızın bir parçası olarak, bazı D vitamini için güneşin altına ve dışına çıkmayı unutmayın.Birçok uzak işçi, zayıf bir bağışıklık sistemine ve hatta depresyona katkıda bulunabilecek D vitamini eksikliğini yaşama eğilimindedir. 

Zaman zaman bir öz bakım günü geçirin.  İster programlayın ister programlamadan  bundan en iyi şekilde yararlanın ve buna göre plan yapın. Eski bir arkadaşınızla bir film izleyin ya da kişisel bir spa gününün tadını çıkarın. 

Uzak yaşam tarzınız için size yeni bir takdir duygusu verebilir.  

 

No comments
Read more...
COVID-19 Karantinasında Uzak Çalışanlar İçin Uygulamalar

COVID-19 Karantinasında Uzak Çalışanlar İçin Uygulamalar

Bir çalışan olarak, çeşitli nedenlerle evden çalışabilirsiniz. Şirketiniz esnek çalışma saatleri ile her yerden çalışma avantajı sunabilir ya da ekibinizin tamamen uzak olması mümkündür. Ancak şu anda,yakın zamanda COVID-19′ un patlak vermesi nedeniyle birçok kişiye evden çalıştığı söylenmektedir. Kimi firmalar çalışma tarzlarında bir değişiklik yaşamayabilirken, kimi firmalarda hem kişisel hem de profesyonel olarak daha önemli ayarlamalar yapması gerekmektedir. Buna ebeveynler, evcil hayvan sahipleri veya oda arkadaşı olan çalışanlar dahildir. 

Kendinizi ve başkalarını korumak için kendinize dikkat etmek önemlidir, şirketler de evden çalışma süresinin mümkün olduğunca eğlenceli olduğundan emin olmak için personeline çok destek vermektedir. İç mekandayken sağlıklı bir yaşam tarzını hazırlamak ve korumak söz konusu olduğunda kendinizi sorumlu tutmak da zorunludur. 

Sosyal mesafedeyken dikkate alınması gereken bazı ipuçları:

Rutin Belirleyin

Evden çalışırken tutarlı bir rutin oluşturmak çok önemlidir. Bunu yapmak yaşam tarzınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar ve ertelemeden işlerinizi halletmenize yardımcı olabilir. Güne başlamak için en iyi yolun yatağınızı düzenlemek olduğu bilinmektedir, çünkü bu yapılandırılmış bir sabah rutinidir. Günlük alışkanlıklarınıza sağlıklı alışkanlıklar eklemek de fayda vardır. Bu sadece hastalanma şansınızı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda stres ve kaygı düzeylerini ve çalışma sürecini de azaltabilir. Gün boyunca işleri tamamlarken, başarılarınızın sağlamak için kendinize bir liste yapın ve bu listeyi kontrol edip uygulayın. Evde olduğu kadar üretken olmak da mümkündür, her şey zamanınızı nasıl yöneteceğiniz ve olumlu bir zihniyete öncelik vermenizle ilgilidir. 

Tüketiciler ve Diğer İşletmelerle İyi İletişim Kurun

Bazı iş arkadaşlarınızda yalnızlık hissi olabilir , yalnızca işle ilgili zorunluluklar için değil, aynı zamanda herkesin evdeyken iyi durumda olmasını sağlamak için basit yakalamalar için bir iletişim sistemi kurmak önemlidir. Bu şirket çapında olmayan bir şeyse, çok fazla kaynak varsa, kendi uzak toplantılarınızı veya çağrılarınızı planlamaktan yararlanabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla sohbet etmek, yapmanız gereken şeylerin üstünde bir şeyler söylemenin yanı sıra stresli bir programdan veya durumdan bilgi almanın bir yolu olabilir.

Bununla birlikte, iş dünyasıyla tüketici iletişimi zorlaşabilir, ayrıca iş anlaşmaları yapabilir ve gelen çağrıları takip edebilirsiniz. Zamanlamanıza bağlı olarak, işletmeniz müşteri hizmetlerinden idari görevlere kadar her konuda yardımcı olmak için sanal bir resepsiyonist hizmeti kullanabilir. Bu tür bir asistana sahip olmak sırtınızdan biraz stres atabilir ve evden çalışırken gününüzün diğer yönlerine odaklanmak için daha fazla zaman verebilir.

Maliyetinizi Belirleyin

COVID-19 salgını durumunda, iki haftalık bir süre boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz yiyecek ve diğer malzemeleri stoklamak önemlidir. Bu gerekli adım,ne kadar harcama yaptığınızı bütçeleme ve izleme fırsatı ile birlikte gelir ;aynı anda çok fazla yiyecek ve başka ürün satın almanız gerektiğinden banka hesabınızı etkileyebilir. COVID-19’dan şu anda olumsuz etkilenen bir kuruluşun parçasıysanız, yalnızca sahip olduğunuz para miktarını değil, aynı zamanda sahip olacağınız parayı da izleyebilecek güvenilir bir banka hesabı veya gider yönetimi platformu kullandığınızdan emin olun. Size ve iş yaşam tarzınıza zarar vermeyen, size fayda sağlayan finansal hizmetlerden yararlanmak çok önemlidir.

Çalışma Alanınızı Düzenli Tutun

İçinde bulunduğunuz alanın, hissettiğiniz yol üzerinde önemli bir etkisi olduğu bilinmektedir. Evde bir masanız olsun ya da olmasın, işinizi yeteneklerinizden en iyi şekilde ve uzaktan yaparken motivasyon ve sakinlik sağlamak için sakin bir çalışma ortamı oluşturmak çok önemlidir. Bitkiler, fotoğraflar ve hatta bir defter ve kalem düzenleyici, ev ofisinizi estetiğe dönüştüren öğeler olabilir. Bu durumda, işleri ana ofisinizden meskeninize güvenli bir şekilde taşımaktan korkmayın. Ofis içi çalışma alanınızın görünümünü çoğaltmak, hem yaşamak hem de geçici olarak çalışmakla ilişkili bir ayara uyum sağlamanıza yardımcı olacak bir şey olabilir.

Öz Bakımınıza Zaman Ayırın

Bu birçok kişi için zor bir zaman olsa da, gününüzün dışında bir tür kişisel bakım almak ve pratik yapmak için zaman ayırın. Egzersiz yapmak, yüz maskesi yapmak veya sadece bir aile üyesini hızlı bir sohbet için çağırmak olsun, her biri sizi daha az bunalmış hissettirebilir ve potansiyel bir iş düşüşünden kurtarabilir. İşiniz sürekli bilgisayar süresinden oluşuyorsa, gözlerinizin mavi ışıktan dinlenmesi için ekrandan uzaklaşın. Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda çok fazla çalışma yapmak gözlerinizi ağırlaştırabilir ve aşırı yorgunluğa neden olabilir. Bu durumda, kendinizi genç hissetmek için rahat zamanlama planı yapın. Bu şekilde işe geri döndüğünüzde, geri kalan saatlerinizi verimli geçirmeye hazır olursunuz.

Şirketler aslında zor zamanlarda birbirlerini destekleyebilecek büyük ekiplerdir. Çalışan bir rutin belirlediyseniz, sevgiyi yaymak için iş arkadaşlarınızla paylaşın. Kimin etkileyebileceğini asla bilemezsiniz.

No comments
Read more...
Telefon-cevaplama-hizmeti

Telefon Cevaplama Hizmeti

Kendi işinizi kurmak inanılmaz heyecan vericidir. Kendi işinizin patronu olmak, kendi saatlerinizi belirlemek oldukça keyiflidir. Ancak bu yeni bulunan özgürlükler de birkaç yeni sorumlulukla bir araya gelmekte olup yeni teşebbüsünüzü gerçek bir başarı haline getirmek için çok fazla çaba harcamanız gerekmektedir. Girişimciler, şirketlerinin başarısına o kadar çok tutku ve ilgi duyuyorlar ki, çoğu zaman başkalarının yardımını kabul etmekte zorlanıyorlar. Ancak işinizin başarılı olmasını istiyorsanız, her zaman kendi başınıza yapamayacağınız gerçeği ile yüzleşmelisiniz. Kendi sağlığınızı korumak için iş ile ilgili görev paylaşımı yapmalı ve bazı durumlarda dış kaynak kullanmanız gerekmektedir. Başlangıç için en kolay ve en uygun fiyatlı yerlerden biri de profesyonel bir telefon yanıtlama hizmetine yatırım yapmaktır.

Ancak işletmeniz telefon yanıtlama hizmetinden tam olarak nasıl yararlanabilir? Daha da önemlisi, bir telefon cevaplama servis sağlayıcısı ile temasa geçmenin ve tekliflerini sormanın zamanı geldiğini nasıl anlarsınız? Size rehberlik etmesi için, işletmenizin bir telefon cevaplama hizmetine ihtiyaç duyduğu ilk sekiz işaret.

1. İşinizin Hızla Büyümesi

Sadece birkaç müşteriniz olduğunda sıkı bir çalışma oldukça kolaydır. Ancak, tüm bu müşterileri daha fazlası için geri gelmesini sağlayacak herkese kaliteli bir hizmet sunmak için, ürün ve hizmetlerin teslimatıyla ilgili her bir sürecin her zaman sorunsuz olmasını sağlamanız gerekir. Bir işletme büyüdüğünde en basit gibi gözüken süreç, telefonlara cevap vermek ve önemli mesajlarla uğraşmaktır. Ne yazık ki, bir kişinin  hak ettiği ilgiye cevap vermek için telefonlara cevap vermesi zordur. Bir telefon cevaplama servis sağlayıcısının hizmetlerini kiralayarak, hiçbir aramanın kaçmamasını veya mesajların cevapsız kalmamasını sağlamak için sürekli alım hizmetinden yararlanacaksınız. Bu, işletmenizin büyümekte olan diğer yönlerine odaklanmanızı sağlarken, çağrılarınızın her zaman halledildiğini bilmekte işinizi kolaylaşır.

2. Müşterilere Özel Numaranızı Vermekten Kurtulun

Küçük işletme sahibi olarak, bazı durumlarda cep telefonu numaranızı müşterilere dağıtmaktan başka seçeneğiniz olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak bunu çok sık yaparsanız veya işinizi yürütmenin bir yolu olarak özel mobil cihazınıza aşırı derecede bağımlıysanız, gizliliğiniz ve profesyonel itibarınız büyük bir darbe alabilir. Sonuçta, işinizi bir mobil cihazdan gerçekleştirerek, potansiyel müşterilere küçük ve kurulmamış bir işletme yürüttüğünüze dair bir mesaj gönderiyorsunuz. Bu da müşterilerinizde güvensizlik yaratıp işinizi başlamadan bitirebilir. Bu arada, özel numaranızı vererek çalışma hayatınız ve özel hayatınız arasındaki önemli bir engeli azaltabilirsiniz. Profesyonel bir telefon yanıtlama hizmeti alarak, itibarınızı artıracak ve kişisel bilgilerinizi koruyacak daha belirgin ve yerleşik bir sabit hattan yararlanabilirsiniz.

3. Boş Zamanlarınızda Aramaları Cevaplıyorsunuz

Kullanışlı bir iş sabit hattınız olsa bile, ona zincirlenmemelisiniz ve bir şirket sahibi olarak çok fazla sorumluluğunuz olsa da, bu, tüm özgürlüğünüzü feda etmeniz gerektiği anlamına gelmez.  Bu nedenle, aldığınız telefon görüşmelerinin hacminden bunalmış hissediyorsanız ve kişisel zamanınıza sızıyorsa, profesyonel bir telefon yanıtlama hizmetine yatırım yapmanın zamanı gelmiş olabilir. Yerleşik bir sağlayıcıdan uygun fiyatlı bir paket almalısınız. Sonuçta, sorumlu olacak bir işiniz olması, kendinize karşı sorumluluklarınızı kaybettiğiniz anlamına gelmez. Uzun vadede başarılı olmak için, zevk aldıklarınızı yapmaya odaklanmak ve sağlığınızı hem zihinsel hem de fiziksel olarak korumak için haklı bir dinlenme elde etmek için kendinize zaman ayırmanız gerekir.

4. Aradığınız Personeli Bulamıyorsanız

Tam zamanlı bir resepsiyon görevlisini işe almak için yeterli bütçeniz olsa bile, bazen bu rolü üstlenmek için aradığınız kişiyi bulamayabilirsiniz. Çeşitli  şehirler ve pazarlar farklı yetenek havuzlarına ev sahipliği yapabilir fakat hemen istediğiniz özelliklere sahip bir resepsiyonist bulamayabilirsiniz.Bu noktada telefon cevaplama servisi devreye giriyor. Nerede olursanız olun, profesyonel olarak eğitilmiş resepsiyon görevlilerinin aramalarınızı ve mesajlarınızı her zaman ele almasını bekleyebilirsiniz. Bu, şirket içi personeli aramaya devam ederken geçici bir önlem olabilir veya telefon yanıtlama sağlayıcınızdan aldığınız şeylerden memnunsanız, bu hizmetleri koruyarak çok fazla zaman ve para tasarrufu yapabilirsiniz.

5. Çalışma Saatlerinizi Siz Belirleyin

Daha önce de belirtildiği gibi, kendi işinizi kurmanın en çekici yönlerinden biri, kendi çalışma saatlerinizi seçmektir. Ancak bu saatleri seçerken, satışları kaçırmak riskiyle de karşılaşabilirsiniz. Her zaman telefonda olamazsınız ve fişini çekmeden iyi bir mola yapamazsınız fakat kendi işinizde böyle bir durum pekte mümkün değildir yine tam bu noktada telefon cevaplama servisi devreye giriyor. Güvenilir ve profesyonel bir hizmet sağlayıcısı ile uygun fiyatlı bir pakete yatırım yaparak, müşterilerinize ve müşterinizin olağan ve değişmeyen çalışma saatlerine sahip olduğunuzu bilmesini sağlayabilirsiniz ve daha sonra hangi saati seçerseniz seçin, rahatça nefes alabilir veya işinize ara verebilirsiniz.

6. Verimlilik Düşükse

Siz ve ekibiniz telefon çağrılarına cevap vermek için çok mu zaman harcıyorsunuz ? İşletmenizde gelen aramaların sayısı çok yüksekse, telefonlara cevap vermek oldukça zordur. Neyse ki siz ve işletmeniz için durum böyle olmak zorunda değil. Bir telefon yanıtlama servisi bu üretkenliğin boşalmasını önleyebilir ve işleri tersine çevirebilir. Servis sağlayıcınız, şirketinizin tüm telefon görüşmelerini üstlenerek, verimliliğinizi artırarak ve potansiyel müşteriler oluşturmak ve kâr etmek için daha fazla zaman harcamanıza yardımcı olmak için oldukça uygun bir hizmettir.

7. Çok Dilli Müşterileriniz Varsa

İlk dili İngilizce olmayan müşterileriniz var mı? Dil engelleri küçük işletme sahipleri için büyük bir sorun olabilir. Kendinizi bir konuşmada tökezlerken ve kendinizi değerli bir müşteriyi kaybederken bulabilirsiniz, bu yüzden ilk etapta telefona cevap veren ve resepsiyonistiniz olarak hizmet veren bir profesyonelin olması size hem zaman hemde para kazandırır. Birçok telefon yanıtlama hizmeti, müşterilerinizi her zaman rahat hissettirmek için özel olarak gelen yabancı dil aramalarını durdurmak için iki dilli resepsiyon görevlilerini kullanır. Ancak, telefon yanıtlama hizmetleri sağlayıcınızın yabancı dilde telefon görüşmeleri yapma kapasitesi olmasa bile, sizi çok dilli bir müşteriyle bağlamak için bir ara belleğe sahip olmak, size en iyi izlenimi vermek için bir çağrıya hazırlanma şansı vermenize yardımcı olabilir.

8. Bütçeniz Düşükse

Tam zamanlı bir resepsiyonist işe alma işlemini ele aldık ve birçok şirket için mükemmel bir anlam ifade etmektedir. Ancak yeni başladığınızda bütçe kesinlikle büyük bir engel olabilir. Uygun ücret oranı için çalışmaya istekli yetenekli ve profesyonel bir resepsiyonist bulamazsınız. İhtiyacınız olan yetenekli şirket içi personeli bulmak için daha yüksek bir maaş sunabilirsiniz. Ancak, bütçenizle yarı zamanlı personeli çekmeye çalışamıyorsanız ve henüz karşılayamıyorsanız, tam bir telefon görüşmesi yapmak için profesyonel bir telefon yanıtlama hizmeti ve sanal ofis hizmetleri sağlayıcısı kiralamak mantıklıdır.

.Link_Tik{padding: 14px 22px;background: #3992c969;border-radius: 7px;margin: 12px 0px;}
No comments
Read more...
kendi-isinizi-kurmak

Kendi İşinizi Kurmak

Bir işe başlamak sizi korkutabilir, fakat  hayatınızı daha kolay hale getirecek bazı araçlar vardır. Bunlardan en önemlileri 6 maddede aşağıdaki gibidir;

1. Bir İş Planı

İş planı oluşturmanıza yardımcı olabilecek milyonlarca araçlar  ve ücretsiz şablonlar mevcuttur.  Bununla birlikte kendi içinde bir araç olup sık sık kullanabileceğiniz bir plandır.

Planı sizin için yazacak bir  profesyonel  yazar alsanız dahi, sürece tam olarak katılmanız gerekmektedir.  Çünkü sizin için önemli bir alıştırma olacaktır.

İş planı vazgeçilmezdir. İş fikrinizi değerlendirmeye zorlar. Rekabetiniz ve rekabet avantajlarınızın ne şekilde olacağı konusunda düşünmenizi sağlar. Örneğin; Bir bankadan tohum fonu almak istiyorsanız muhteşem bir iş planı yapmanız gerekmektedir.

İşletmenizin işi bittikten sonra, iş planının finansal tahminleri, işletmenizin nasıl performans gösterdiğini izlemeniz için size yararlı olacaktır.

2. İş Paylaşımı Platformu

Çevrimiçi bir işletmeye sahipseniz sizin için uzaktan çalışan kişiler varsa, kesinlikle bir iş paylaşım platformuna ihtiyacınız vardır. Aynı ofiste çalışan insanlarla çalışsanız bile, bir iş paylaşım platformu herkesin hayatını çok daha kolaylaştıracaktır.

Dosyaları paylaşmak için sadece bir yazılım programına veya uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Aynı zamanda farklı belgeler hakkında notlar veya yorumlar paylaşmanıza olanak tanıyan bir platforma da sahip olursunuz.

Her iş paylaşım platformu birbirinden birazda olsa farklıdır, bu nedenle ara yüzü beğenip beğenmediğinizi ve uygulamanın neler yapabileceğini görmek için bunları denemenizde fayda bulunmaktadır. Bazı iş paylaşım platformları ücretsizken, bazılarında ücret ödenir.

3. Bir Web Sitesi

İşletmelerin birçoğu bir web sitesine sahip olmaktan fayda sağlamaktadır. Bu nedenle erken kurmanız gereken bir durumdur. Bir web sitesi, müşterilerin sizi ve işletmenizi bulmasına yardımcı olmak için kullanacağınız ve web sitesi üzerinden aktif olarak pazarlama yapabileceğiniz için bir araç olarak kabul edilir.

Peki web sitenizi kendiniz mi kurmak istiyorsunuz? Cevap belki. Ancak, çoğu ev yapımı web sitesi, muhtemelen işiniz için istediğiniz görüntü olmayıp, çok daha basit bir görüntüye sahip olacaktır.

Profesyonel bir özel web sitesi size daha iyi bir görünüm sağlayacaktır. Ne yazık ki, web siteleri ucuz değildir. Daha ucuz bir web site oluşturabilir ve daha sonra işiniz ilerlediğinde daha iyisini oluşturabilirsiniz. Ayrıca sadece alan adını satın alabilir ve daha sonra birisinin şirketinizin adı, telefon numarası, e-posta adresi ve web sitesinin yapım aşamasında olduğunu belirten basit bir sayfa hazırlamasını sağlayabilirsiniz.

4. Bazı Ofis Alanları

Bunun bir araç olarak kabul edilmesinin nedeni, ofisinizin strateji ve pazarlamanızda rol oynayabilmesidir. Eğer bir iş yapacaksanız, iş yapmak için bir yere ihtiyacınız vardır.

Bu durumda birkaç seçeneğiniz bulunmaktadır. Düşük bütçeyle daha basit  avantajlara sahip olan evde çalışabilirsiniz. Ev ortamında pijamalarınızda çalışabilirsiniz ve bazı ev masraflarını işletme gideri olarak düşürebilirsiniz. Evde çalışmanın dezavantajı ise, işinizin içeriğinde evinizden ne tür bir iş yapabileceğiniz konusunda bazı kısıtlamalara sahip olabileceğidir.

Ciddi bir ofis alanı kiralamak başka bir olasılıktır. Bütçeniz varsa bu işe yarayabilir, ancak bir işe başlarken uzun vadeli, ticari bir kiraya çok para harcamak istemeyebilirsiniz. Finansal olarak sorun yaşarsanız, ticari kiralamaların feshi de kolay değildir. Mükemmel, basit ve ucuz bir çözüm “sanal” bir ofise sahip olmaktır. 

Bir sanal ofis daha sonra vermeniz gereken ofis alanı için büyük bir ticari kiralama riski ve masrafı olmadan kullanmanız için bir iş adresi verecektir. Sanal ofis gerektiğinde müşterilerle tanışmayı kolaylaştıracak ve hatta bir resepsiyonist tarafından cevaplanacak bir ofis telefon numarası bile verebilir.

5. Ciddi Bir E-posta Adresi

Bir web siteniz ve bir alan adınız olduğunda, alan adınızı içeren bir e-posta adresinizin olması pahalı değildir. Dolayısıyla, alan adınız (e-postanın sahibi veya satış vs. ) istediğiniz herhangi bir şey olabilir.

Buna hazır değilseniz, Gmail gibi basit ve ücretsiz bir çevrimiçi e-posta adresi edinin.  Gmail ile adınızı veya işletme adınızı kullanmanız yeterlidir.

Ayrıca tüm e-postalara hemen yanıt vermeniz gerekir. Nasıl cevap verdiğiniz, müşterilere işletmenizin nasıl çalıştığı hakkında bir mesaj gönderir, böylece iş verimliliğiniz artar. Bu, işletme e-postanızı çok fazla kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir.

6. Finansal İşlemleri Yürütme

Bu kategori altında para girişi ve para çıkışı olacaktır. Çevrimiçi olarak bir ürün veya hizmet satıyorsanız, örneğin web siteniz üzerinden size ödeme yapmalarına ve insanlar size ödeme yaparken kullandığınız her şeye bağlı bir veya daha fazla işletme banka hesabına ihtiyacınız vardır.

Kayıtları Excel kadar basit bir şeyle saklayabilirsiniz. Ancak bunu kendiniz yapmak istemiyorsanız profesyonel bir muhasebeci size yardımcı olabilir, bu da tabi ki ücrete tabii olacaktır.

Muhtemelen işletmenizin içine ve dışına para akışını karşılamak için çeşitli finansal araçlara ihtiyaç olacaktır. Kayıtlar ne kadar iyi tutulursa, yılsonu geldiğinde hesap kontrolleri o kadar kolay olur. Vergi için iyi kayıtlar tutmak da önemlidir.

Bir iş kurmak karmaşık olabilir, ancak bu makalede listelenen araçlar, işinizi büyütmenize, verimli çalışmanıza ve etkin bir şekilde izlemenize yardımcı olacak temel araçlardır. 

No comments
Read more...
Uzaktan Çalışma Terimler

Uzaktan Çalışma ; Terimler

Dünyanın dört bir yanındaki birçok insan çoğu zaman uzaktan çalışmaktadır. Bu durum, teknoloji ve kablosuz internet ağındaki ilerlemelerle mümkün olmakla birlikte, uzaktan çalışmanın, işin tamamlandığı hızı ve verimliliği büyük ölçüde artırabilmektedir.

Uzaktan çalışma sadece evden çalışmak demek değildir. Sanal olarak çalışırken işbirliği yapmak için birçok farklı yol vardır. Yeni fikirler ve yenilikçi teknolojik çözümler ortaya çıkmaya devam ettikçe, uzaktan çalışma dünyası değişmeye ve çeşitlenmeye devam edecektir. Bu makale, uzaktan çalışma ile ilişkili bazı anahtar terimleri yansıtmaktadır.

Uzaktan Çalışma

Merkezi bir ofise gelmek yerine evden internet, e-posta ve cep telefonu yardımıyla çalışmaktır. Uzaktan çalışmada ev dışında ayrıca konferans salonları ve kafeler gibi diğer yerlerden de çalışabilir.

Evden Çalışma

‘Uzaktan çalışma’ olarak da adlandırılır. Girişimciler ve serbest çalışanların yanı sıra sürekli çalışanlar da e-posta ve cep telefonunu kullanarak evde iş görevlerini yerine getirebilirler.

Dijital Çalışma

Uzaktan çalışma çoğunlukla dijital çalışma olarakta adlandırılmaktadır. Dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi mobil cihazlar kullanılarak gerçekleştirilebilen sanal çalışma ile ilişkilidir. Ayrıca, çoğunlukla kablosuz internet bağlantısına ve çalışanların etkili bir şekilde iletişim kurmalarına yardımcı olan dijital çalışma alanıdır.

Serbest Çalışma

Farklı şirketler için serbest meslek olarak çalışan kişiler için kullanılan tabirdir. Serbest çalışan kişiler, genellikle saatlik veya görev bazında ücret alırlar ve çalışmalarını bir ev ortamı veya bir çalışma alanı kullanarak genellikle uzaktan sağlarlar. Serbest çalışmadaki artış, büyük ölçüde mobil teknoloji ve bulut sistemdeki ilerlemelerle endeksli olarak artmış, bu da serbest çalışanların becerilerini duyurmalarını ve işe gitmeye gerek duymadan şirketler için çalışmasını sağlamıştır.

Sanal Ofis

Sanal ofis, uzak çalışanlar için hizmetler, çalışma alanı, teknolojiler ve süreçlerin birleşimi anlamına gelmektedir. Sanal ofis hizmetleri arasında bir iş adresi, posta alımı, toplantı salonlarına aylık erişim, canlı resepsiyonist hizmetleri, bir telefon numarası ve bir VoIP telefon sistemi bulunmaktadır. İşletmeler hangi hizmetlere ihtiyaç duyduklarını seçebilir ve gereksinimlerine bağlı olarak genellikle hizmet ekleyebilir veya kaldırabilir.

Canlı Resepsiyonist

Canlı çağrı yanıtlama, çağrı yönlendirme ve müşteri hizmetleri desteği sağlayan uzaktan resepsiyon görevlisi hizmetidir. 

Anında mesaj

Genellikle anlık mesajlaşma, bilgisayar, akıllı telefon veya başka bir mobil cihaz kullanılarak kişiler veya ekipler arasında gerçekleşen bir çevrimiçi sohbet biçimidir. Mesajlaşma gerçek zamanlıdır ve tüm katılımcıların aynı uygulamayı kullanmasını gerektirir. İnsanların birbirlerinden uzakta çalışırken hızlı sorular veya cevaplar göndermelerini sağladığından, ekipler halinde çalışan uzak çalışanlar tarafından sıklıkla kullanılır.

Görüntülü Sohbet

Kullanıcıların birbirlerini gerçek zamanlı olarak görmelerini ve duymalarını sağlayan video yazılımı kullanan bir iletişim şeklidir. İş için kullanıldığında, görüntülü sohbet birden fazla kişiyi içerir ve toplantı düzenleyicisinin ekranını paylaşmasına ve bilgileri grubun geri kalanına sunmasına izin verir. Uzak çalışanlar için görüntülü sohbet, bir dizi dijital yüz yüze iletişim sağladığı için değerli bir araçtır.

İş Merkezi

İşletmelerin genellikle kısa vadeli anlaşmalar kapsamında mobilyalı ofis alanı ve toplantı odaları kiralayabileceği bir işyeri ortamıdır. İş merkezlerinde resepsiyonist desteği, çağrı yanıtlama, posta sıralama ve yönlendirme gibi hizmetler sunulmaktadır.

Toplantı Salonu

Genellikle iş merkezleri ve çalışma alanlarında, toplantı salonları ve konferans salonlarında saat başı rezervasyon yapılabilir. Bu model, mobilya, yazı tahtaları, wifi ve konferans olanakları gibi gerekli tüm ekipmanlarla bir iş ortamında toplantı alanı kiralamalarını sağladığından, uzaktan çalışan herhangi bir kişi veya ekip için yararlıdır.

VoIP / Sanal Telefon Sistemi

Bir de sanal bir telefon sistemi olarak bilinen VoIP telefon, online iletişim kurulmasına ve aynı numarayı kullanarak birden fazla cihazdan arama trafiğini yönetmek için olanak sağlamaktadır. Genellikle uzaktan çalışanlar veya girişimciler için yararlıdır ve sanal ofisin bir parçası olarak sunulur.

.Link_Tik{padding: 14px 22px;background: #3992c969;border-radius: 7px;margin: 12px 0px;}

No comments
Read more...