İletişim Formu
Lütfen Formu doldurun ve GÖNDER Butonuna basın.
SEND
Login form
Sorry, User can NOT register!

Sanal-Asistana-ihtiyaciniz-Olan-10-Neden

Sanal Asistanın Görevleri

Eğer bir sanal asistan düşünüyorsanız, telefona cevap verme ve posta alma gibi görevler için en uygunudur. Sanal asistanlar, basitten karmaşığa çeşitli farklı görevlerin üstesinden gelmek için iyi bir donanıma sahiptir ve işinize üretkenlik ve kârda ciddi bir artış sağlayabilir.

İşte sanal bir asistanın yapabileceğini bilmediğiniz 30 şey.

Sanal asistan için web sitesi ve blogla ilgili görevler

Web sitenizin arka ucuna giriş yapmak size ciddi stres ülserleri veriyorsa, bu görevleri yerine getirmek için sanal bir asistan tutmanın zamanı gelmiş olabilir.

1. Web sitesi veya blog kurulumu.

2. Web sitenizin sayfalarını dil bilgisi, yazım, tutarlılık ve daha fazlası için düzenleyin.

3. Sitenizin blog yazılarında ve sayfalarında temel SEO (arama motoru optimizasyonu) yapın.

4. Web sitesi güncellemelerini yönetin.

5. İşletmenizin web varlığına trafik çeken haftalık veya aylık blog gönderileri oluşturun.

6. Blog yorumlarını yönetin.

Sanal asistan için pazarlamayla ilgili görevler

Web siteniz pazarlama çabalarınızın bir parçası olsa da, işiniz burada bitmiyor. Pazarlamaya ayak uydurmak, iş yapmanın önemli bir parçasıdır ancak diğer projeler ortaya çıktığında pazarlamayı ihmal etmek kolaydır. Neyse ki, sanal asistan muazzam bir pazarlama varlığı olabilir.

7. LinkedIn’den Facebook’a sosyal medya hesaplarınızı koruyun.

8. Henüz sahip değilseniz işletmenizin sosyal medya hesaplarını oluşturun.

9. Sosyal medya çabalarınız siteden yararlanabilecekse, Pinterest için blog gönderilerinden resimler oluşturur ve bunları sabitleyin.

10. Şirketinizin pazarlama planının oluşturulmasına ve / veya güncellenmesine yardımcı olun ve plana göre hareket edildiğini görün.

11. Belgelerin yazdırılmasından zarfların doldurulmasına kadar her şeyi içeren doğrudan posta kampanyalarını yönetin.

12. E-bülteninizi planlayın ve gönderin. Hatta yazmaya da yardımcı olabilirler.

13. Potansiyel müşteriler, sosyal medya takipçileri ve daha fazlası dahil olmak üzere pazarlama istatistiklerinizi izleyin ve raporlayın.

Bir sanal asistanın yapabileceği defter tutma ile ilgili görevler

Kitaplarınızı güncel tutma konusunda temkinliyseniz, sanal bir asistan her şeyin yolunda gitmesi için büyük bir yardımcı olabilir. Sen de bir ton zaman kazanacaksın.

14. Hizmet, kira veya diğer faturaları takip edin ve ödeyin.

15. Ödenmemiş müşteri faturalarının takibi.

16. Fatura oluşturun ve gönderin.

17. Makbuzları ve diğer giderleri muhasebe yazılımınıza girin.

18. Muhasebe yazılımınızı kullanarak basit raporlar oluşturun.

Sanal bir asistanın yardımıyla müşteri ilişkilerini sürdürün

Müşterilerinizi takdir ediyor ve değer veriyorsunuz, ancak bir hatırlatma onlara kendilerini daha değerli hissettirebilir. Müşteri ilişkilerini sürdürmede ekstra yol kat etmek için sanal bir asistan kullanın.

19. Bir projenin bitiminde teşekkür notları veya kartpostallar gönderin.

20. Hoş geldiniz paketleri oluşturun ve yeni müşterilere gönderin.

21. Bir adres veri tabanını koruyun ve güncelleyin.

22. Yıllık tatil kartları satın alın ve gönderin.

Sanal asistan için diğer görevler

Sanal asistanlar hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz büyük bir fikir listesi bulma olasılığınız o kadar artar.

23. Veri girişi.

24. Yeni veya devam eden projeler için çevrimiçi araştırma.

25. Toplantıları planlayın ve katılımcılara hatırlatıcılar gönderin.

26. Araştırma ve kitap gezisi.

No comments
Read more...
Uzaktan-calisma-tukenmisler-icin-en-iyi-ilacı

Uzaktan Çalışma : Tükenmişler İçin En İyi İlaç

İşyerinde tükenmişlik, işverenlerin ve çalışanların her zaman uğraşmak zorunda olduğu yaygın bir sorundur. Belki de bunu kendiniz deneyimlediniz veya iş yerinizde başkalarıyla birlikte işaretleri gördünüz. Bağlılık ve ilgi eksikliği, daha yüksek stres seviyeleri ve artan ertelemenin tümü, üretkenlikte önemli bir azalmaya yol açar ve bu da işletmenizin faaliyet gösterme yeteneğine ciddi şekilde zarar verebilir. Çalışanları düzenli molalar vermeye teşvik etmek veya sosyal hakları artırmak gibi çalışanların tükenmişliğini azaltmanın bazı yaygın yolları olsa da, işverenlerin uzaktan çalışma modelini benimsemesinin en iyi yollarından biri.

1.Çalışan Tükenmişliğinin Nedenleri

Çalışan tükenmişliğine katkıda bulunabilecek birçok farklı faktör vardır. Geri bildirim eksikliğinden rolleri veya gelecekleri hakkındaki belirsizliğe kadar, çalışanlar genellikle işyeri ile ilgili strese olumsuz tepki verebilir. Çalışan tükenmişliğine bir diğer önemli katkı da iş / yaşam dengesizliğidir. Yapılan bir ankete göre, çalışanların uzaktan iş aramasının temel nedeni, iyileştirilmiş bir iş / yaşam dengesidir. Aslında, uzaktan iş arayan çalışanların yüzde 47’si “zaman tasarrufu ve işe gidip gelme stresinin azaldığını” belirtiyor çünkü işe hazırlanmak ve işe gitmek için harcadıkları zaman kişisel zamanlarının çok fazlasını alıyor. Yüzde 76’sı günde bir saatin üzerinde gidiş-dönüş gidip geldiklerini ve bunların yüzde 21’inin günde 3 saatin üzerinde gidiş-dönüş olduğunu bildirdi. Zamanla, uzun bir işe gidip gelmenin bir çalışanın morali üzerindeki etkileri yıkıcı olabilir.

2.Uzaktan Çalışmanın Sağlığa Faydaları

Uzaktan çalışmanın çalışanların tükenmişliğini önlemenin tek yolu, gelişmiş bir iş / yaşam dengesi değildir. Çalışanın tükenmişliğine yol açan stres, bir çalışanın fiziksel ve zihinsel sağlığına da zarar verebilir. Yaygın bir tükenmişlik belirtisi, hastalık süresinin artması veya sürekli kullanılmasıdır. Uzaktan çalışma bu sorunu hafifletmeye yardımcı olabilir çünkü aynı ankete göre, çalışanların yüzde 88’i uzaktan çalışmanın genel stresini azaltacağına inanıyor ve yüzde 80’i genel sağlıklarına yardımcı olacağını düşünüyor. Şaşırtıcı bir şekilde, yanıt verenlerin yüzde 20’si uzaktan çalışabilmek için yüzde 10’luk bir kesinti yapmaya razı oldu ve yüzde 22’si sağlık yardımlarından vazgeçmeye bile razı oldu.

3.Uzaktan Çalışma Trendi

Açıkça, çalışanlar arasında uzaktan çalışmaya ilgi var ve her işveren için moral ve üretkenlik endişeleri olsa da, bazıları uzaktan çalışma modelini benimsemenin faydaları konusunda şüpheci kaldı. Neyse ki, bu son birkaç yılda değişiyor. Çalışanların uzaktan çalışmasına izin verdikleri için çalışan tükenmişliğini azaltan ve diğer şirketleri de bunu yapmaları için etkileyen bazı başarılı şirketler var. Bu şirketler, çalışanların tükenmişliğinin azalmasına ve daha yüksek üretkenlik ve moral düzeylerine ek olarak, çalışanların uzaktan çalışmasına izin vermenin, çalışan bağlılığında önemli bir artışa yol açtığını ve bunun da maliyetli ciroyu düşürdüğünü fark ediyorlar. İşyerinizde çalışanların tükenmişliğiyle mücadele etmek istiyorsanız, uzak bir çalışma modeline geçmeyi düşünün. Uzaktan çalışma modelinden yararlanarak, kendiniz ve iş arkadaşlarınız arasında gelişmiş iş / yaşam dengesi görebilirsiniz ve işiniz daha yüksek üretkenlik ve daha yüksek moral yaşayabilir. İşbirliği yazılımından sanal ofislere kadar teknolojideki yeniliklerle çeşitli işletmeler için her zamankinden daha uygun bir seçenektir.

No comments
Read more...
Sanal-Asistana-ihtiyaciniz-Olan-10-Neden

Sanal Asistana İhtiyacınız Olan 10 Neden

Bir startup’ı çalıştırmak zor bir iştir ve tamamlanması gereken görevler hiçbir zaman eksik olmaz. Tüm bu kenara atılmış projeleri başlatmak harika olurdu, ama hepsini kim halledecek?

İşte burada sanal asistan devreye girer. Bu asistanlar, yoğun günlerinizi yönetmenize yardımcı olur ve yatırım getirileri mükemmeldir. Ancak, sanal bir asistanı işe almanın neden akıllıca bir iş kararı olduğu konusunda biraz daha ikna etmeye ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin. Bu senaryolardan herhangi biri size tanıdık geliyorsa sanal asistan fikrini düşünün.

1. Temel yetkinliklerinize odaklanmak için zamanınız yok

Hayattaki en büyük yeteneğiniz ve tutkunuz faturalama olmadığı sürece, zamanınızın en iyi ofis yönetimi görevlerine harcanması pek olası değildir. Bir girişim kurdunuz ve işi büyütmek sizin işiniz. Bir sanal asistan, programınızı temizleyebilir ve işlerin yönetici tarafını halledebilir ve size en iyi yaptığınız şeye odaklanmanız için zaman tanır.

2. Stresiniz işinizi etkiliyor

Yapılacaklar listelerimiz görünüşte kilometrelerce uzunluğunda olduğunda odaklanmak düpedüz imkansız olabilir. Sürekli bunaltıcı hisler girişiminizi olumsuz etkiliyorsa, sanal bir asistan işe almanın zamanı geldi.

3. Yeni işe alınan kişileri eğitmek için zaman yok

Birçok sanal asistan ajanslar aracılığıyla çalışır. Ajans tarafından tutulan asistanlar ofis yönetimi, pazarlama ve diğer uzmanlık alanlarında zaten eğitilmiş olacaktır. İş yapma şeklinize alışmış yeni bir sanal asistan almak için biraz zaman harcamanız gerekecek, ancak aynı zamanda çok hızlı bir şekilde özerk olarak çalışabilecekler.

4. İşi takip edecek vaktiniz yok

İlk görüşmeden sonra takip etmediğiniz için potansiyel bir iş bağlantınızın olduğu köprüleri hiç yaktınız mı? Müşterileri satın aldıktan sonra kontrol etmek istiyor, ancak zamanınız yok mu? Bir sanal asistan müşteriler, iş bağlantıları ve diğer önemli kişilerle takip edebilir, böylece iletişim hatları her zaman açık olur.

5. Gece ve hafta sonları çalışıyorsunuz

İş hayatınız ile kişisel yaşamınız arasında hiçbir ayrım olmayacak kadar meşgulseniz, sanal bir asistana ihtiyacınız var.

6. Yaratıcılığınız acı çekiyor

Girişiminizi yeni ve heyecan verici yollarla büyütmek istiyorsanız, yaratıcılık inanılmaz derecede önemlidir. Ama aynı zamanda yaratıcı yönünüzden etkili bir şekilde yararlanmak için zamana ve zihinsel enerjiye ihtiyacınız var. Yaratıcılığınızın azaldığını hissediyorsanız, programınızda zaman kazandırabilecek sanal bir asistan tutmayı düşünün.

7. Programınız karışıyor

Programlardan bahsetmişken, seninki nasıl görünüyor? Takviminiz güncel değilse sanal bir asistan, programınızı yöneterek bu sinir bozucu sorunu çözebilir. Sanal asistanlar programınızı yönetebilir, toplantıları programlayabilir ve onaylayabilir ve daha fazlasını yapabilir.

8. Araştırma, projeleri tamamlamaktan zaman alıyor

Sanal bir asistanla, yeni bir fikri araştırmak için zaman bulma konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak.

9. Telefon görüşmelerinizi düzenli olarak görmezden geliyorsunuz

Gelen tüm telefon aramalarını sanal bir asistanla halledin. Girişiminiz hemen daha profesyonel görünecektir. Artı, müşterileriniz gerçek bir kişiye ulaşmayı seveceklerdir.

10. Pazarlama çabalarınız mevcut değil

Pazarlama, tüm girişimcilerin ihtiyaç duyduklarını bildikleri hizmetlerden biridir, ancak diğer projeler ve yükümlülükler yerine bunu ertelemek inanılmaz derecede kolaydır. Bir sanal asistan işletmenizin blogunu kurabilir ve yönetebilir, sosyal medyada müşterilerle etkileşim kurabilir, haftalık bir e-posta bülteni yazabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Sanal asistanlar inanılmaz derecede yardımcı bir ticari varlıktır ve birçok önemli görevi sorumlu bir şekilde yerine getirebilirler

No comments
Read more...
Hazır Ofis Alanları Nedir

Hazır Ofis Alanları Nedir?

Hazır ofis alanları, yeni başlayanların ve girişimcilerin işlerini kolay ve hızlı bir şekilde kurmaları için mükemmel bir seçenektir. Aynı zamanda sınırlı bütçesi olan ve kaynaklara yaptıkları yatırımlardan en iyi şekilde yararlanmak isteyen işletmeler için en iyi seçenektir. Hizmet verilen ofis alanları, kuruluşun daha hızlı büyümesi için birçok fayda sağlar. Bir şirket, broker veya ajansların yardımıyla iş gereksinimlerine göre uygun maliyetlere kiralanabilir.

Hazır Ofis Nedir?

Hazır bir ofis, harici bir şirket veya ofis sağlayıcısı tarafından tamamen yönetilen diğer ofis alanları veya binalar gibidir. Bu ofis yönetim şirketleri, iş ihtiyaçlarına göre farklı şirketlere ortak ofis alanları, bireysel ofisler veya katlar kiralar. Hizmet verilen ofis alanları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere tüm ofis olanaklarıyla eksiksiz bir şekilde donatılmıştır:

 • Özel resepsiyonist ve idari destek
 • IP telefon ve telekom hizmetleri
 • İnternet bağlanabilirliği
 • Toplantı ve konferans salonları
 • Klima gibi mobilya ve yardımcı hizmetler
 • Tam zamanlı güvenlik ve gözetim hizmetleri

Hazır Ofisi Alanlarının Avantajları

 • Hazır işler ile anında kullanılabilirlik
 • Herhangi bir işletme esnek ve kısa vadeli kiralamalar için servis alabilir
 • İşletme adresiniz için muhteşem ofis konumu
 • Hizmet verilen ofis alanları, özellikle yeni başlayanlar ve yeni işletmeler için uygun maliyetlidir
 • Bir ofis işletmek için gerekli tüm imkanları sunar
 • Genel giderleri azaltır
 • Profesyonel destek personeli imkanı sunar
 • Bakım konusunda endişelenmenize gerek kalmaz
 • İş operasyonlarınızın hızlı ve kolay kurulumu yapılır
 • Diğer işletmelerle daha iyi ağ bağlantısı sunar

Hazır ofisin iş ihtiyaçlarınız için en iyi seçenek olup olmadığını merak ediyorsanız, bu kategorilerden birine giriyorsanız kendinizi düşünmelisiniz:

 • Yeni pazarları hedeflemek için bir şube açıyorsanız
 • Şirketiniz, devam etmekte olan bir proje için taşmayı yönetmek amacıyla kısa vadeli bir ofis alanı arıyorsa
 • Ofisinizi bir yerden başka bir yere taşıyorsanız ve yeni ofis alanınız henüz hazır değilse, hizmet verilen ofis alanı amaca hizmet edebilir
 • Belirli bir sözleşme veya proje için ayrı bir ofis alanı arıyorsanız. 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşletmeniz için hizmet verilen bir ofis alanı arıyorsanız, kiralık ofis kiralamak için hazır ofisle iletişime geçmeden önce tüm gereksinimlerinizi listelemeyi düşünün. İhtiyaçlarınız için doğru olanı seçerken bu soruları kendinize sorun:

 • İş faaliyetlerinizde ne tür ofis olanakları arıyorsunuz?
 • İşletme adresiniz için en iyi yer hangisi olacak?
 • Ne kadar alan gerekli olacak?
 • İşletmeniz ne kadar çabuk kurulabilir?
 • Bütçeniz nedir?

Hazır ofis ararken , profesyonelliğimizi ve işimizde ne kadar iyi olduğumuz hakkında fikir edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

No comments
Read more...
Az Sermaye İle İş Kurmanın Yolları

Az Sermaye İle İş Yapmanın Yolları

Bir iş kurmanın tek endişe olmadığını akılda bulundurmak önemlidir. Bu süreci büyük  bir bütçeyle sürdüren birinin de sınırlı sermayeli bir işin nasıl büyütüleceği sorunu ile karşı karşıya olması muhtemeldir. Bu nedenle, bu sorunun üstesinden gelmek için birkaç ipucunu ele alacağız.

İşletmeyi Her Zaman Açık Tutun

Sınırlı kaynaklara sahip bir iş yürütürken, mevcut her bir çabayı ve saniyede bir zaman harcadığınızı hissedebilirsiniz. Bu yükü hafifletmenin ve büyüme yaratmanın bir yolu, işletmenizin her zaman açık olduğundan emin olmaktır. Bu şekilde, en azından aktif olarak çalışmadığınızda iş üretme olasılığını arttırırsınız. Çevrimiçi olarak bir ürün veya hizmet satıyorsanız, bu temelde şeylerin doğal halidir. Ancak, bir tuğla ve harç işi yürütüyorsanız, bazı yönlerini çevrimiçi olarak nasıl sunabileceğiniz hakkında biraz düşünmek isteyebilirsiniz, böylece her zaman etkili bir şekilde erişilebilir kalabilirsiniz.

Otomatik Yanıtlama Sistemi Kullanın

Çok uzun zaman önce, otomasyon pahalı ve büyük bir iş gibi görünüyordu. Şimdi ise, işletmenizin çeşitli yönlerini otomatikleştirmenin, size zamandan ve emekten tasarruf etmenin oldukça basit bazı yolları vardır. Bunun bir örneği, tüm bütçeleme ve finansal kayıtlarınızı işleyebileceğiniz bir yazılım satın almaktır. Bir diğeri, gelen çağrıları işleyebilen ve yönlendirdiğiniz sesli mesaja yönlendirebilen otomatik çağrı yanıtlama sistemlerine bakmaktır . Bunlar gibi küçük adımlar günlük uygulamalarınızı düzene sokabilir ve temel işlevlere ve nihayetinde büyümeye daha fazla odaklanmanıza izin verebilir.

Alternatifleri Ayarlama

Sınırlı sermaye ile yatırım için bir kenara çok fazla para ayıramazsınız. Ve açık olmak gerekirse, paha biçilmez işletme sermayesinin riskli bir hisse senedi portföyüne yerleştirilmesini önermiyoruz. Bunun yerine, bir tasarruf hesabı veya mevduat belgesi kullanmak daha kolay olabilir. Bir tasarruf hesabındaki nispeten az miktarda para, altı ay veya bir yıl boyunca en az biraz büyüyebilir ve size faiz getirir ve aynı zamanda farklı zamanlarda olgunlaşacak birden fazla hesap verebilir. Bu durum aynı zamanda zaman zaman nakit akışları göreceğiniz anlamına gelir. Her iki durumda da, bu yöntemleri kendi gelirinizi desteklemek için kullanabilirsiniz, böylece; kazançları yeniden yatırım yapabilir veya parayı doğrudan belirli bir büyüme girişimine yönlendirebilirsiniz.

Hedef Kitlenize Odaklanın

Büyümeyi düşünmeye başladıysanız, birincil müşterilerinizin kim olduğu hakkında bir fikir edinin. Aksi takdirde, bazıları para veya kaynaklar açısından nispeten az bir miktar gerektiren hedef kitleniz için adımlar atabilirsiniz . Bu, büyümeye hazırlanmanın önemli bir parçasıdır. Daha fazla paraya sahip daha büyük bir işletme bazen daha geniş bir yaklaşımı göze alabilir ve hatta genişleme umuduyla deneme yanılma yapabilir. Bununla birlikte, daha sınırlı bir işletmenin pazarlanması için net bir hedef kitleye ihtiyacı vardır. Bu alandaki odağınızı yoğunlaştırmak en yüksek iş yapma olasılığını beraberinde getirebilir. İlerleyen zamanlar daha fazla büyüme fırsatı olacak.

Tekliflerinizi Çeşitlendirin

İşletmelerin stres zamanlarında çeşitlenmesi konusunda tavsiyeyi duymuş olabilirsiniz . Bunu büyüme zamanlarına da uygulayacağız. Pazarlama yaklaşımınızı etkili bir şekilde hedef kitlenin ötesine genişletemeyebilirsiniz, ancak şirketinizin önerilerine yeni bir veya iki ek düşünebilirsiniz. Bu, kişisel bir blogdaki yeni bir kapsama konusundan çevrimiçi bir mağazadaki birkaç yeni ürüne kadar her şey anlamına gelebilir. Durum ne olursa olsun, bu yeni bir şey sunmanın nispeten basit bir yoludur ve işletmenize yeni bir ilgi çekebilecek şekilde büyüme görünümü verir.

Bu adımlar sayesinde, elinizde sınırlı sermaye olsa bile işinizdeki büyümeyi tetikleyebilirsiniz. Bu zor bir işlemdir ve hiçbir şeyin işe yarayacağına dair hiçbir garanti yoktur. Ancak, başlangıçta yalnızca aşamalı olarak olsa bile, genişlemeye başlamak için önemli kaynaklara ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

No comments
Read more...
Her Sanal Ofisin İhtiyacı Olan 5 Temel Unsur

Her Sanal Ofisin İhtiyacı Olan 5 Temel Unsur

Giderek küreselleşen, birbirine bağlı bir dünyada yaşıyoruz. Son yıllarda işgücü buna göre değişti. Akıllı cihazların yükselişi, VOIP gibi dijital altyapı ve uzaktan iş gücü sayesinde, birçok şirket için artık fiziksel ofis alanı gerekmemektedir.

Ve Covid-19 ile ilgili tüm endişelerle, işletme sahiplerinin ofis dışında çalışma seçeneklerini sadece şimdilik değil, gelecekte de dikkate almaları önemlidir.

Birçok girişimci sermayelerini, işgal edecekleri fiziksel alan üzerinden sattıkları mal ve hizmetlere koymaya karar verir. Bunu yapmaları için iyi bir sebep vardır. Başlangıçların yaklaşık %45 gibi bir oranla ilk beş yıl içinde başarısız olmaktadır. Girişimcilerin, kiralama masraflarını ödemek yerine, cazip bir web sitesi, işletmenin gerçek mağazası oluşturmaya öncelik vermeleri mantıklıdır.

Bununla birlikte, firmalar muhtemelen kartvizitlerini takmak için istenen bir adrese ihtiyaç duyarlar. Müşterilerle tanışmak için sunulabilir ve kullanışlı yerler çok önemlidir. Posta hizmeti ve çağrıları yöneten bir resepsiyonist, birçok işletmenin ihtiyaç duyduğu diğer hizmetler arasındadır. Sanal ofisler devreye giriyor.

Sanal ofis, işletme sahiplerinin ve çalışanlarının uzaktan çalışmasını sağlayan bir hizmettir. Bu, internet üzerinden bir dizi iş fonksiyonu sağlayarak kuruluşların pahalı kira bedelleri ödemeden arzu edilen bir yerde varlık göstermelerine ve şirketlerini  muhafaza etmelerine olanak tanır. 

Sanal bir ofis ile işletmeler bedelsiz bir fiziksel ofisin birçok avantajından yararlanırlar. Bu makalede, herhangi bir sanal ofisin 5 temel unsurunu özetledik.

1. Yüksek hızlı İnternet ve modern telekomünikasyon sistemleri

Hızlı internet bağlantısı, çoğu modern işletmenin talep ettiği bir şeydir. Her türlü önemli süreç için buna ihtiyacınız olacak. Ekip üyelerine mesaj göndermek ve paylaşmak, HD video konferanslar düzenlemek ve ekranınızı başkalarıyla paylaşmak çok önemlidir. Bu yüzden kontrol etmeniz gereken ilk şeylerden biri ofisinizin internet hızıdır. 

Sanal ofisinizin birleşik iletişim işlevlerine bakmak da çok önemlidir. Birleşik iletişim platformları, telefon görüşmeleri, video, e-posta, anlık mesajlaşma ve diğer sosyal yardım biçimleri arasındaki sürtünmesiz bağlantılarda yardımcı olur.

Günümüzün sanal ofisi artık basit kemik işlevlerine sahip hızlı buluşmalar için bir yer değildir. Modern toplantı salonları, optimize edilmiş web varlığı, otomatik resepsiyon görevlileri ve modern telekomünikasyon bulunan ofisler bulabilirsiniz. Bunlar bütçeniz dahilinde olan şeylerse, kesinlikle onları sormalısınız.

2. Güncellenmiş ve optimize edilmiş bir web sitesi

Hepimiz web sitesinin ilk izlenimlerin kilit konusu olduğunu bilmekteyiz. Bu özellikle web siteleri için geçerlidir. Web sitenize ve işletmenize güvenip güvenemeyeceklerini bilmek ortalama bir kullanıcı  0,07 sürmektedir.

Bu, potansiyel müşterilerin profesyonel ve modern bir web sayfası gördüğünden emin olmak istediğiniz anlamına gelir. Müşterilerinizin aradığı önemli bilgileri sıralamak ve öncelik sırasına koymak için zaman ayırın. Bunlar hizmetleriniz, fiyat puanlarınız ve hatta güvenilir müşteri yorumlarınız olabilir. 

Web sitelerinin sadece geçmişin sarı sayfaları gibi bilgiler olmadığını unutmayın. Şirketinizin markasını ve genel mesajını iletirler. Sezgisel ve gezinmesi kolay tasarımlara odaklanarak kullanıcıları davet eden modern tasarım seçeneklerini seçin. İstediğiniz son şey, potansiyel bir müşterinin yönünü kaybetmesi ve sayfanızı tıklamasıdır. 

Günümüzün dijital dünyasında, birçok şirket müşterilerinin genellikle aktif halinde olduğunu unutuyor. Kullanıcıların  birçoğunun kötü tasarlanmış bir mobil düzene sahip bir işletme önermediğini düşünürsek, bu iş için kötü olabilir . Masaüstünden mobil ortama kadar her platformda iyi bir web sitesi tasarlanmalıdır. 

Herhangi bir cihazdan erişilebilen ve anlaşılabilen bir web sitesi tasarlayın. Bunun dijital dünya için kartvizitiniz olacağını unutmayın, bu yüzden unutulmaz ve bilgilendirici olun. Hizmetlerinizi ve iletişim bilgilerinizi her zaman güncel tutmayı unutmayın.

3. Fonksiyonel web sohbet araçları

Web sohbeti, modern dünyanın en popüler iletişim biçimlerinden biri haline gelmiştir. Aslında, bir çalışma, çevrimiçi iletişimin en popüler tek yöntemi olduğunu ve müşterilerin büyük bir çoğunluğunun e-posta veya sosyal medyayı tercih ettiğini bulmuştur.

Seçtiğiniz sanal ofisin size ve müşterilerinize mümkün olan en iyi iletişim araçlarını sağlayabilmesini sağlamak istersiniz. Web sohbeti, müşterilerin endişelerinin en altına inmesini sağlar. Ve hız son derece önemlidir. Müşteriler bir sorgu yaptıktan sonra 10 dakikalık bir süre içinde cevap almak isterler .

Sanal bir ofis kurarken müşterilerinize web sohbet seçeneklerine kolay erişim sağladığınızdan emin olun. 

Sadece sohbet odasını işleten botlar da değil. Mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için müşterilerle etkileşime giren canlı ve eğitimli temsilcileriniz olabilir. Web sohbetleri  temsilcilerin bir seferde altı müşteri almasını sağlar ve bu da telefon görüşmelerinden daha hızlı ve verimli olmasını sağlar. 

Unutmayın, her işletmenin müşterilerine öncelik vermesi gerekir ve bu onlara cevap vererek yapılır. Şirketinizin sesinin önemini anlayan ve onu geliştirmek için elinden gelen bir sanal ofis seçin. 

4. Belirlenmiş toplantı, etkinlikler ve çalışma alanlar

Sanal bir ofis seçerken , aradığınız şey konusunda net olmanız gerekir. Bazı sanal ofisler size yalnızca bir Posta Kutusu ve ihtiyaç duyduğunuzda toplantı odalarına erişim sağlar. Diğer sanal ofisler, bir çalışma alanında, hatta özel ofis alanında masa kiralama seçeneği sunacaktır. 

Beklentilerinizi belirleyin ve bu kriterlere uyan çalışma alanı çözümleri arayın. Ayrıca kiralama şartları hakkında soru sormakta fayda vardır. Uygun fiyatlar ve fırsatlar için alışveriş yapın. Özel ihtiyaçlarınıza uygun esnek kiralama şartlarına (saatlik veya günlük olarak) bakabilirsiniz.

5. Profesyonel bir cevaplama servisi için canlı resepsiyonist

Fiziksel bir iş adresi gibi, bir otomatik / canlı resepsiyonist de bir işi meşrulaştırmaya yardımcı olur. Ayrıca bir işletmenin daha büyük görünmesini sağlayabilir. Sanal ofisiniz aracılığıyla genellikle otomatik veya canlı bir resepsiyon görevlisi düzenleyebilirsiniz. Bir resepsiyonist ile çalışmak için bir iş telefonuna ihtiyacınız olacaktır. Bu, çağrıların yönlendirilmesine izin verir ve başka işlevler de sağlar.

İdeal resepsiyon görevliniz akıllı, arkadaş canlısı ve mesai saatleri boyunca her zaman hizmetinizde olacaktır. Sanal bir resepsiyon görevlisinin yararı, ekran aramalarına yardımcı olabilmesidir, bu da sizin veya çalışanlarınızın yalnızca nitelikli olası satışlarla konuşmak için zaman harcamanıza yardımcı olur. 

Randevuları planlayabilen, giden aramalar yapabilen veya müşteri sorularını cevaplayabilen bir servis arayın. Firmanızın gereksinimlerine en uygun olanı belirleyin. Bunların bir sanal asistanın birçok avantajından sadece birkaçı olduğunu unutmayın .  Bu görevler halledildiğinde, odağınızı daha acil konulara çevirebilirsiniz.

No comments
Read more...
Uzaktan Nasıl Sağlıklı Çalışılır

Uzaktan Çalışırken Nasıl Sağlıklı Olunur ?

Uzaktan çalışma durumu bazıları için harika bir fırsat olsa da, her bireyin karakterine bağlı bir durumdur. Kontrol edilmezse, uzak çalışanlar onları hem fiziksel hem de zihinsel olarak etkileyebilecek daha az sağlıklı alışkanlıklara düşebilirler. Stres, anksiyete, tükenmişlik, kilo alımı ve hatta depresyon gibi istenmeyen bazı yan etkileri olabilir .  

Bu yüzden, uzak bir işçi olarak, kendinize iyi bakmaya dikkat etmek önemlidir. Ancak ofise gidip gelirken daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak için ne yapabilirsiniz?

Uzaktan çalışırken fiziksel ve zihinsel sağlığınıza daha iyi bakmanın ve sağlıklı olmanın birkaç yolu. 

Zamanlama Ayarlama ve Rutin Kalma 

Evden çalışmak, kendini üretebilen olmak için güçlü bir titizlik gerektirir. Ayrıca, bir program belirlemek her gün, her hafta ve her ay boyunca kendinizi hızlandırmanızı sağlayabilir. 

Kendi programınızı ayarlayabilirsiniz, ancak aynı zamanda bir rutin oluşturmakta fayda vardır. Özellikle yaratıcı bir gece kuşu iseniz, aynı 9 ila 5 çalışma saatini taklit etmek zorunda değilsiniz. Bu, özellikle kıtalara ve zaman dilimlerine yayılmış ekipler veya müşterilerle işbirliği yaparsanız geçerli olur. Bununla birlikte, uyulması gereken bir yapı hissine sahip olmaya yardımcı olur.

Ortalama iş gününüzün nasıl başlayacağı  ve her akşam ne zaman biteceğini  seçin. Ayrıca, çalışmayı seçtiğiniz saatler boyunca ofis olarak kullanmak için belirlenmiş alanınız olduğundan emin olun.

Günlük Egzersiz İçin Zaman Ayırın

Uzaktan çalışırken kendi programınızı ayarlama avantajına sahip olursunuz. Bu yüzden her gün 10 dakikalık bir mola için zaman ayırın ve evinizin çevresinde yürüyüşe çıkın veya tempolu yürüyüşe çıkın. Daha da iyisi, bir egzersiz rutini için zaman ayırın. Koşuya gidebilir veya hatta bazı ev fitness ekipmanlarına yatırım yapabilirsiniz. Mesele şu ki bir antrenman için her gün biraz zaman ayırmalısınız. Bir program belirleyin ve sabahları enerji artışı için veya öğle yemeği molası sırasında ilk işi yapın. Ek bir ipucu, ilerlemenizi izlemek için uygulamalar indirmektir. 

Egzersiz yapmak için zamanınız olmadığını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Bir ofis işinde işe gidip gelmeniz gerekir, bu yüzden o zamanı egzersiz zamanı ile değiştirin. Başka bir deyişle, zaman gerçekten bir mazeret değildir. Ve egzersiz şart!

Besleyici Şekilde Yiyin

Uzaktan çalışma, masanızda yemek yemek veya işten sonra mutlu saatler geçirmek yerine daha sağlıklı yemek fırsatı sunar.  

Dolabınızı sağlıklı atıştırmalıklar ile dolu tutun. Evden çalışırken, çalıştığınız alan  mutfağa kısa bir yürüyüş mesafesindedir, bu yüzden onları besleyici hale getirebilirsiniz. Taze meyve ve sebzeleri düşünün ve kötü, sağlıksız atıştırmalıkları gözden kaldırın. Yeni bir karıştırıcıya yatırım yapın ve lezzetli smoothies yapın. 

Harika bir ipucu önceden yemek hazırlamak ve buzdolabında tutmaktır. Ofisteymiş gibi davranarak, sizi zaten yaptığınız şeyi yemeye zorlar, yani özlem duyduğunuz sağlıksız atıştırmalıklara şımartmanız daha az olasıdır. 

Bir filtreleme sistemi kullanarak gün boyunca su için. Bir kafede veya kütüphanede çalışmak istediğinizde yeniden kullanılabilir bir su şişesi alın.

Sosyal Etkileşim ve Destek Bulun

Evde çalışırken, bir ofisin sunduğu iş arkadaşlarıyla sosyal ortamı ve etkileşimleri kaçırırsınız. Bu nedenle, çeşitli şekillerde zor olabilir ve uzak çalışanlar için genellikle yalnızlığa yol açabilir. 

Bunun yerine, diğer uzak çalışanlardan oluşan çevrimiçi bir topluluk arayın. Dijital meslektaşlarınız bile meslektaşlarınız motive olmanıza ve sağlıklı sosyal bağlantılar sağlamanıza yardımcı olabilir. 

Ayrıca yerel iş dünyası topluluklarına ulaşabilir ve insanlarla bağlantı kurabilirsiniz. Ortak ilgi alanlarını paylaşan insanlarla etkileşim kurmak için yerel etkinlikler ve hobi grupları arayın. 

Sanal Ofis Alanına Bakın

Sanal ofisler hem küçük hem de büyük işletmeler için mükemmel bir seçenektir. Sanal ofisler, kiralanabilir fiziksel ofis fiyatının bir kısmı için şehrinizde tanınabilir bir adrese sahip olmanızı sağlar. Sanal ofisler, bulunduğunuz yere posta gönderip almanıza, bir lobi listesine, toplantı odalarına ve diğer çeşitli hizmetlere sahip olmanızı sağlar. 

Sanal ofisler, şirketinizi hemen başlatmak, endüstri liderleriyle kuşatmak, ancak yine de uzaktan çalışmak ve fiziksel, kiralanmış bir ofis alanından tasarruf etmek için ihtiyacınız olan fırsat olabilir.

İyi Uyku 

Gece yarısı yağını yakan bir gece kuşu bile iyi bir uykuya ihtiyaç duyar. Bu aynı zamanda bir rutin ve program ayarlamaya geri döner. Ancak atabileceğiniz bazı ek adımlar da vardır. 

Yatak odanızda çalışmaktan kaçının ve bu alanı bir geri çekilme olarak kaydedin. İş-ev dengenizi ayırmak en iyisidir ve yatak odası kesinlikle sınır dışı olmalıdır. 

Yatağa giderken tüm ekranları kapatın. Ekranlar , iç vücut saatinizi etkileyebilecek ve sirkadiyen ritminizi bozabilecek  mavi bir ışık yayar . 

Ayrıca, cep telefonunuzu ve diğer el cihazlarını sessiz konuma getirdiğinizden emin olun.  Alternatif olarak, standart bir çalar saat kullanarak telefonunuzu ve cihazlarınızı başka bir odaya yerleştirebilirsiniz. 

Kişisel Bakım Uygulaması

Uzaktan çalışırken, kişisel bakım uygulamak çok önemlidir. Bir fincan çayın tadını çıkaracağınız, meditasyon yaptığınız bir sabah rutini ve ritüelini düşünün. Temel olarak, e-postaları kontrol etmeden veya çalışma programınıza başlamadan önce enerjinizi yerine getirin. 

Meditasyondan bahsetmek, basit bir uygulamayı benimsemek stres ve kaygıyı yönetmenize yardımcı olabilir. Kendi kendine bakım uygulamanızın bir parçası olarak, bazı D vitamini için güneşin altına ve dışına çıkmayı unutmayın.Birçok uzak işçi, zayıf bir bağışıklık sistemine ve hatta depresyona katkıda bulunabilecek D vitamini eksikliğini yaşama eğilimindedir. 

Zaman zaman bir öz bakım günü geçirin.  İster programlayın ister programlamadan  bundan en iyi şekilde yararlanın ve buna göre plan yapın. Eski bir arkadaşınızla bir film izleyin ya da kişisel bir spa gününün tadını çıkarın. 

Uzak yaşam tarzınız için size yeni bir takdir duygusu verebilir.  

 

No comments
Read more...
COVID-19 Karantinasında Uzak Çalışanlar İçin Uygulamalar

COVID-19 Karantinasında Uzak Çalışanlar İçin Uygulamalar

Bir çalışan olarak, çeşitli nedenlerle evden çalışabilirsiniz. Şirketiniz esnek çalışma saatleri ile her yerden çalışma avantajı sunabilir ya da ekibinizin tamamen uzak olması mümkündür. Ancak şu anda,yakın zamanda COVID-19′ un patlak vermesi nedeniyle birçok kişiye evden çalıştığı söylenmektedir. Kimi firmalar çalışma tarzlarında bir değişiklik yaşamayabilirken, kimi firmalarda hem kişisel hem de profesyonel olarak daha önemli ayarlamalar yapması gerekmektedir. Buna ebeveynler, evcil hayvan sahipleri veya oda arkadaşı olan çalışanlar dahildir. 

Kendinizi ve başkalarını korumak için kendinize dikkat etmek önemlidir, şirketler de evden çalışma süresinin mümkün olduğunca eğlenceli olduğundan emin olmak için personeline çok destek vermektedir. İç mekandayken sağlıklı bir yaşam tarzını hazırlamak ve korumak söz konusu olduğunda kendinizi sorumlu tutmak da zorunludur. 

Sosyal mesafedeyken dikkate alınması gereken bazı ipuçları:

Rutin Belirleyin

Evden çalışırken tutarlı bir rutin oluşturmak çok önemlidir. Bunu yapmak yaşam tarzınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar ve ertelemeden işlerinizi halletmenize yardımcı olabilir. Güne başlamak için en iyi yolun yatağınızı düzenlemek olduğu bilinmektedir, çünkü bu yapılandırılmış bir sabah rutinidir. Günlük alışkanlıklarınıza sağlıklı alışkanlıklar eklemek de fayda vardır. Bu sadece hastalanma şansınızı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda stres ve kaygı düzeylerini ve çalışma sürecini de azaltabilir. Gün boyunca işleri tamamlarken, başarılarınızın sağlamak için kendinize bir liste yapın ve bu listeyi kontrol edip uygulayın. Evde olduğu kadar üretken olmak da mümkündür, her şey zamanınızı nasıl yöneteceğiniz ve olumlu bir zihniyete öncelik vermenizle ilgilidir. 

Tüketiciler ve Diğer İşletmelerle İyi İletişim Kurun

Bazı iş arkadaşlarınızda yalnızlık hissi olabilir , yalnızca işle ilgili zorunluluklar için değil, aynı zamanda herkesin evdeyken iyi durumda olmasını sağlamak için basit yakalamalar için bir iletişim sistemi kurmak önemlidir. Bu şirket çapında olmayan bir şeyse, çok fazla kaynak varsa, kendi uzak toplantılarınızı veya çağrılarınızı planlamaktan yararlanabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla sohbet etmek, yapmanız gereken şeylerin üstünde bir şeyler söylemenin yanı sıra stresli bir programdan veya durumdan bilgi almanın bir yolu olabilir.

Bununla birlikte, iş dünyasıyla tüketici iletişimi zorlaşabilir, ayrıca iş anlaşmaları yapabilir ve gelen çağrıları takip edebilirsiniz. Zamanlamanıza bağlı olarak, işletmeniz müşteri hizmetlerinden idari görevlere kadar her konuda yardımcı olmak için sanal bir resepsiyonist hizmeti kullanabilir. Bu tür bir asistana sahip olmak sırtınızdan biraz stres atabilir ve evden çalışırken gününüzün diğer yönlerine odaklanmak için daha fazla zaman verebilir.

Maliyetinizi Belirleyin

COVID-19 salgını durumunda, iki haftalık bir süre boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz yiyecek ve diğer malzemeleri stoklamak önemlidir. Bu gerekli adım,ne kadar harcama yaptığınızı bütçeleme ve izleme fırsatı ile birlikte gelir ;aynı anda çok fazla yiyecek ve başka ürün satın almanız gerektiğinden banka hesabınızı etkileyebilir. COVID-19’dan şu anda olumsuz etkilenen bir kuruluşun parçasıysanız, yalnızca sahip olduğunuz para miktarını değil, aynı zamanda sahip olacağınız parayı da izleyebilecek güvenilir bir banka hesabı veya gider yönetimi platformu kullandığınızdan emin olun. Size ve iş yaşam tarzınıza zarar vermeyen, size fayda sağlayan finansal hizmetlerden yararlanmak çok önemlidir.

Çalışma Alanınızı Düzenli Tutun

İçinde bulunduğunuz alanın, hissettiğiniz yol üzerinde önemli bir etkisi olduğu bilinmektedir. Evde bir masanız olsun ya da olmasın, işinizi yeteneklerinizden en iyi şekilde ve uzaktan yaparken motivasyon ve sakinlik sağlamak için sakin bir çalışma ortamı oluşturmak çok önemlidir. Bitkiler, fotoğraflar ve hatta bir defter ve kalem düzenleyici, ev ofisinizi estetiğe dönüştüren öğeler olabilir. Bu durumda, işleri ana ofisinizden meskeninize güvenli bir şekilde taşımaktan korkmayın. Ofis içi çalışma alanınızın görünümünü çoğaltmak, hem yaşamak hem de geçici olarak çalışmakla ilişkili bir ayara uyum sağlamanıza yardımcı olacak bir şey olabilir.

Öz Bakımınıza Zaman Ayırın

Bu birçok kişi için zor bir zaman olsa da, gününüzün dışında bir tür kişisel bakım almak ve pratik yapmak için zaman ayırın. Egzersiz yapmak, yüz maskesi yapmak veya sadece bir aile üyesini hızlı bir sohbet için çağırmak olsun, her biri sizi daha az bunalmış hissettirebilir ve potansiyel bir iş düşüşünden kurtarabilir. İşiniz sürekli bilgisayar süresinden oluşuyorsa, gözlerinizin mavi ışıktan dinlenmesi için ekrandan uzaklaşın. Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda çok fazla çalışma yapmak gözlerinizi ağırlaştırabilir ve aşırı yorgunluğa neden olabilir. Bu durumda, kendinizi genç hissetmek için rahat zamanlama planı yapın. Bu şekilde işe geri döndüğünüzde, geri kalan saatlerinizi verimli geçirmeye hazır olursunuz.

Şirketler aslında zor zamanlarda birbirlerini destekleyebilecek büyük ekiplerdir. Çalışan bir rutin belirlediyseniz, sevgiyi yaymak için iş arkadaşlarınızla paylaşın. Kimin etkileyebileceğini asla bilemezsiniz.

No comments
Read more...
Verimli Toplantı Yönetimi

Verimli Toplantı Yönetimi

Herkes toplantılardan nefret eder. Bunun nedeni çok basittir: Toplantıların çoğu sıkıcı ve verimsiz zaman kaybı olarak düşünülür. İnsanları, genellikle odadaki birçok insanla hiçbir ilgisi olmayan konularda konuşan bir kafa karışıklığını dinlemek için yapmaları gereken şeyden uzaklaştırırlar.

Yine de toplantılar her ne sebepten olursa olsun hala yapılmaya devam edilmektedir. Kuruluştan gelen haberlere veya diğer ekip üyelerinin üzerinde çalıştıklarına ve yardıma ihtiyaç duyabilecekleri noktada toplantıya yetişmek için yeterli zamanları olmalı. Toplantılar faydalı olmalıdır. İşte sizin için bir sonraki şirket toplantısının sadece başka bir zaman kaybı olmamasını sağlamak için 6 ipucu:

1 – Güncel bir konunuz olsun ve buna bağlı kalın. 

Toplantı organize edenler önceden planlama yapmalı ve kapsamlı bir gündem oluşturmalıdır. Öncelikle gündemdeki konular görüşülmelidir. Toplantı sırasında ortaya çıkan diğer öğeleri görüşmek üzere gündemin sonunda zaman planlaması yapılmalı, sonunda zamanınız kalırsa ek konular tartışılmalıdır. Gündemi her zaman vaktinde herkese gönderin. Bu, insanların neyin tartışılacağı hakkında düşünmelerine ve soruları cevaplamaya veya tartışma eklemeye hazır olmalarına zaman tanır.

2 – Toplantıyı az kişi ile yapın.

Toplantı yapacak kişiler herkesi toplantılara davet etmek zorunda olduklarını düşünürken, aslında yapmamaları gerekmektedir. Sonuç olarak, büyük grupların olduğu toplantılarda nadiren önemli kararlar alırlar.  Bu, daha büyük toplantıların genellikle etkisiz olduğu anlamına gelir.

3 – 30 dakikalık toplantılar düzenleyin.

İnsanlar çoğu zaman yoğunlardır. 60 ila 90 dakikalık toplantılar için zamanları yoktur. Ayrıca, çoğu insan 45 dakika kadar sonra sıkılmaya başlar ve toplantı konusundan uzaklaşırlar. Toplantılar 20 ila 30 dakika arasında yapılabilir, bu da genellikle büyük konuları tartışmak için yeterli zamandır. Toplantı uzun sürmeye başlıyorsa, toplantıyı sonlandırın. İşlenmediğini düşündüğünüz konularla ilgili 30 dakikalık bir toplantı daha ekleyin.

4 – Toplantıda neler yapıldığını gözetleyin.

Toplantıda alınan her önemli kararı not edin. Bazı toplantılar (beyin fırtınası oturumları veya aylık raporların gözden geçirilmesi) büyük kararlara neden olmamakla birlikte, bu toplantılar az ve sıklıkla olmalıdır. Her toplantı istenilen olumlulukta sonuçlanmazsa, bunların çoğu ortadan kaldırılmalıdır .

5 – Toplantının yetkili biri tarafından yapılmasını sağlayın. 

Bir yöneticinin toplantılar yapması yaygındır. Ama çoğu zaman, bunlar doğru insanlar değil. Düzensiz olabilirler. Bunun yerine, son derece düzenli ve yetkili bir kişi görevlendirilmelidir. Yönetici asistanları mükemmel toplantı organizatörleri ve zamanlayıcıları yaparlar: Bir konuda konuşmayı sonlandırıp bir sonraki oturumda başarılı olurlar.

6 – Sadece toplantı yapmak için toplantı yapmayın.

 Her küçük tartışma konusu için toplantı yapmak cazip gelebilir. E-posta, telefon görüşmesi vs. gibi görüşmeleri yapabileceğiniz durumlarda toplantı düzenlemeyin. Ayrıca, toplantılar iş planları veya strateji belgeleri oluşturmak için her zaman en iyi yöntem değildir. Daha büyük gruplardan bilgi almak ve yeni fikirlerle beyin fırtınası yapmak için idealdir.

Toplantılar doğru kullanılırsa son derece etkili araçlar olabilir. Birinci kural, çalışanların veya iş arkadaşlarının zamanını boşa harcamamaktır. İnsanlar çalışmak için zamana ihtiyaç duyarlar ve toplantılar çoğu zaman tam da bunu yapmalarını engeller.

.Link_Tik{padding: 14px 22px;background: #3992c969;border-radius: 7px;margin: 12px 0px;}
No comments
Read more...
Uzaktan Çalışan Ekip Yönetimi

Uzaktan Çalışan Ekip Yönetimi

Eğer bir takımın yöneticisiyseniz birçok sorumluluğunuz bulunmaktadır. 

İşte ekibinizi düzenli tutmanıza ve yönetmenize yardımcı olabilecek uzaktan çalışma yönetimi stratejileri. 

1. Düzenli Toplantılar

Uzak ekibinizle video konferans toplantısı yapmak için her hafta bir gün ve saat belirleyin. Bu durum, normalden daha önce veya daha sonra ofisinizde olmanız gerektiği anlamına gelebilir, ancak ekibinizle düzenli olarak görüşmek, farklı ekip üyelerinin güçlü yönlerini görmenize yardımcı olacaktır. Ekibiniz hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, onları o kadar iyi yönetebilirsiniz. Haftalık toplantı düzenli olmanıza ve uzaktaki ekibin neler yaptığını bilmenize yardımcı olur. Bu, herkes varken yeni ekip üyelerini veya yeni konseptleri tanıtmanın etkili bir yoludur. 

2. Günlük Check-in’ler 

 İletişim hatlarını açık tutmanın bir diğer önemli faktörü günlük check-indir. Ekibinizden bir üyeyi günde bir kez aramalı veya e-postayla göndermeli ve yaptıkları ilerleme hakkında size günlük bir bilgi vermelerini sağlamalısınız. Bireysel olarak ekip üyeleriyle günlük olarak konuşmak, onlara proje veya ekiple ilgili olabilecek endişelerini dile getirme şansı verecektir. Bu şekilde her gün tam olarak ne olduğunu öğreneceksiniz, böylece bir an önce ekibiniz hakkında bir rapor vermeye hazır olabilirsiniz. Takım liderlerinizle irtibatta kalmak, size ihtiyaç duyduklarında orada olduğunuzu ve neyi başardıklarına ilgi duyduklarını gösterir.

3. Hedefler

Takımlarınız için hem kısa hem de uzun vadeli hedefler belirlemeniz gerekir. Hedefler belirlendikten sonra, bunları ekip liderlerine telefon ve e-posta yoluyla bildirmeniz gerekecektir. Ekip liderinizin belirlediğiniz hedefleri anladığından emin olmak için takip etmek, ekip lideriyle açık bir iletişim çizgisi tutmanın ve hedeflerinizin anlaşıldığından emin olmanın harika bir yolu olabilir. Ekip üyelerine çağrı veya e-posta gönderdiğinizde, hedeflerinin farkında olup olmadıklarını sorabilirsiniz. Eğer değillerse, bu size tam olarak hangi hedeflere ulaşmaları gerektiğini bildirme şansı verir. Ayrıca, tamamlanması gereken tarihlerle birlikte herkese ulaşmak istediğiniz kısa vadeli hedefleri hatırlatan genel bir e-posta gönderebilirsiniz.
Bu şekilde ulaşmak istediğiniz herkes aynı sayfada olacaktır.

4. Eğitim

Hedef belirleme ve iletişim ile birlikte, herkesin ihtiyaç duyduğu eğitimi alması önemlidir. Uzak ekip lideri ve işçilerden, uzak ekibi yöneten insanlara kadar herkesin alanlarındaki en son teknoloji hakkında güncel olması çok önemlidir. Kullanabileceğiniz teknolojiyi nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, uzak bir ekibi yönetemezsiniz. Uzak işlerde kullandığınız ekipman için eğitim alan herkesin güncel bilgilerden haberdar olduğundan emin olun. Bu, ekibinizin oyunlarının zirvesinde olmasına ve projelerini zamanında tamamlamalarına yardımcı olacaktır.

5. Sonuçlara Odaklanın

Takımınızın başarılı olmasını istiyorsanız, bunu başarmanın bir yolu da sonuçlara odaklanmaktır. Sonuçlarına odaklanmak, sizden istediğiniz şekilde yapmalarını istediğiniz şeyi yapıp yapmadıklarını anlamanıza yardımcı olacaktır. Mesela; Halkla ilişkiler ekibinizin haftada kaç basın bülteni yayınladığını görün. Destek ekibinizin bir günde kaç yanıt aldığını takip edin. Uzak ekibinizin belirlediğiniz görevleri doğru bir şekilde tamamlayıp tamamlamadığından emin olmak için bunları yapmanızda fayda bulunmaktadır.

6. Kaynaklar

Ekibinizin onlar için sağlayabileceğiniz kaynaklara ihtiyacı olabilir. Neye ihtiyaç duyduklarını anlamak için onlara zaman ayırın veya hangi kaynaklara ihtiyaç duydukları hakkında görüşmeler yapın ve kaynakları ekibinize sağlayın.  Kaynaklara yatırım yapmak uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Araştırmanızı yaptığınızdan ve ekibinize iş deneyimlerini geliştirecek kaynakları sağladığınızdan emin olun.

7. Özenli Olun

Uzak ekibinize ne kadar iyi gözükürseniz, sizin için o kadar iyi çalışırlar. Bir diktatör olarak ekibi yönetmek, takımınızı sadece öfkeli ve kırgın hale getirecektir. Onlara nasıl hissettiklerini önemsediğinizi göstermek, ekibinizin size güvenmesini ve sizin için daha iyi çalışmasını sağlayacaktır. En iyi yüzünüzü ön plana çıkarın ve uzak ekibinizi de nezakete teşvik edin. 

8. Sorumlulukları Belirleyin

Ekibiniz şirketinizle birlikte büyüdükçe, ekip liderlerinin daha fazla sorumluluk almasını isteyeceksiniz. İşini onları şirketinizle birlikte büyümeleri için güçlendirmek olmalıdır . Takım çok uzak olsa bile, takım liderinin yerine getirebileceği görevleri teslim etmekten korkmayın. Ekibin, onlara inandığınızı ve sizinle birlikte büyümelerini ve başarılı olmalarını istediğinizi bilmeleri gerekir. Birkaç ay sonra ekip liderine hüküm sürmek, onlara takımı yönetme ve size rapor verme konusunda güven verecektir. Onlara daha fazla sorumluluk vererek onlara inandığınızı gösterin.

9. Kendi Disiplininizi Gösterin

Uzaktaki takımınıza işinizde en iyi olmak için çaba gösterirseniz, onlar sizin adımlarınızı izler. Örnek bir lider olun. Çalışmanızı zamanında bitirin ve ekibinize işleri halletmeye önem verdiğinizi gösterin. Ne kadar çok disiplinli olursanız, uzak ekibiniz de o kadar başarılı olacaksınız.

10. Karar Vermeyi Güçlendirin

Ekibinize her zaman ne yapacağını söylediğinizden emin olun. Karar verme becerilerini güçlendirmeli ve büyümelerine, sorunlara kendi çözümlerini bulmalarına izin vermelisiniz. Onlara yardım edin ama işlerini onlar için yapmayın. Onlara ve problemleri anlama yeteneklerine inandığınızı belli edin. Ne kadar çok sorumluluk alırlarsa, onlar için o kadar az uğraşmanız gerekecek. Bu, ekip olarak büyümelerine yardımcı olacak ve bireyler olarak büyümelerini sağlayacak.

11. Dinlemeyi Bilin

Uzak bir yönetici olarak dinleme becerilerinizi geliştirmelisiniz çünkü uzak takımınızın ofisine girip hızlı bir soru soramayacaksınız. Ne söylediklerini dinleyin ve dikkat edin. Uzak ekibiniz sizin çalışanlarınızdır ve onlara ofisinizdeki çalışanlarınızla aynı saygıyı göstermelisiniz. Uzak takımınızla konuşurken sadece onlara odaklanın. Dikkatinizi dağıtacak tüm faktörleri ortadan kaldırın. Söylemesi gerekenler sizin için önemli olmalıdır.

.Link_Tik{padding: 14px 22px;background: #3992c969;border-radius: 7px;margin: 12px 0px;}
No comments
Read more...