İletişim Formu
Lütfen Formu doldurun ve GÖNDER Butonuna basın.
SEND
Login form
Sorry, User can NOT register!

Daha Üretken Olmanın 10 Yolu

daha-uretken-olmanin-10-yolu

Tüm olağan üretkenlik fikirlerini denediniz ve sonuç alamadıysanız, üretken bir zihniyeti organize etmenin on yaratıcı yolu.

1. E-postayı günün ilerleyen saatlerinde kontrol edin

Güne gelen e-postalarınızla başladığınızda odak noktanızı kaybetmek kolaydır. E-postalarınızın sabahınızı nasıl geçireceğinizi belirlemesine izin vermek yerine, bir veya iki saatlik odaklanmış bir çalışmadan sonra e-postalarınızla ilgilenmeyi deneyin.

2. Küçük görevler yapın

Şirketiniz için büyük bir hedef belirlediğinizde, işe başlamak biraz zor olabilir. Her şeyi aynı anda başarmaya çalışmak, genellikle başarısızlığın reçetesidir. Bunun yerine küçük küçük görevler seçebilirsiniz.. Boş bir belgeyi açıp bir başlık eklemek kadar basit olabilir. Şansınız varsa, yakında daha fazlasını yapmak için yeterli beceri kazanacaksınız.

Daha gerçekçi hedefler belirlemek, odaklanmanıza ve üretken kalmanıza da yardımcı olabilir.

3. Dağınıklıktan uzak bir çalışma alanı sağlayın

Karışıklıkların stres yarattığına inanan biriyseniz, ofisinizin görüşüne, estetiğine odaklanmak üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Her iş gününün başında ve sonunda masanızı düzenlemek için 5-10 dakika ayırmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.

4. Yetki verme ve dış kaynak kullanma

Bir güne daha fazla saat ekleyemezsiniz, ancak doğru yardımla, mevcut saatlerle daha fazlasını yapabilirsiniz.

Birçok küçük işletme, çalışanları işe alır. Fakat sizi işe almanın zorluklarından kurtarırken zamandan ve paradan tasarruf edebilecek başka bir seçeneği daha vardır. Bu seçenek  sanal asistanlardır. Profesyonellerin şirketiniz için her şeye hakim değilseniz sanal asistan seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

5. Rutinler konusunda acımasız olun

Tarihin en üretken ve çalışkan insanları katı günlük rutinlere bağlı kalır. Üretkenliği artıran bir rutin, uyanma, işe başlama, ara verme, egzersiz, rahatlama, uyku ve diğer önemli aktiviteler için belirlenmiş zamanları içermektedir.

6. Ara verin

Molalardan bahsetmişken, bunlar üretken çalışmanın kritik bir bileşenidir. 

Beyniniz boş olarak çalışamaz, ancak kısa bir mola etkili bir şekilde size zihinsel destek sağlayabilir. İşinize geri döndüğünüzde yenilenecek ve çalışmaya hazır olacaksınız.

7. İnternet bağlantısını kesin

İnternet dikkatinizi dağıtacak birçok öğeyle doludur. Belirli web sitelerini engelleyebilen araçlar vardır, ancak bunlar her zaman hile yapmazlar. Odaklanma konusunda sorun yaşıyorsanız, biraz daha sert bir şey denemeniz gerekebilir: İnternet bağlantınızı tamamen kapatabilirsiniz.

Bağlantıyı kesmek bilgisayarınızı kullanamayacağınız anlamına gelmez, çünkü çevrimdışı olarak kullanılabilecek birçok araç vardır.

8. “Yapılmayacaklar” listesi yapın

Yapılacaklar listeleri yaygın bir üretkenlik aracıdır, ancak yapmamanız gereken şeyler hakkında ne sıklıkla düşünüyorsunuz? 

İster akılsızca internette gezinmek, ister YouTube’da çok fazla video izlemek veya sosyal medyaya kapılmak olsun, en yaygın zaman kaybınızı yazın ve kendi “Yapılacaklar” listenizi oluşturun. 

9. Daha küçük toplantılara ev sahipliği yapın

Daha küçük toplantıların iletişim kurmayı ve işbirliği yapmayı kolaylaştırır. Her katılımcının fikirlerini ve geri bildirimlerini paylaşma şansı olmasını sağlar. Bu, ekibin üretken ve görevde kalmasını sağlar.

10. Toplantıları yeni bir alanda düzenleyin

Ofis dışında düşünmeniz gerektiğinde, bir manzara şansı yaratıcılığa büyük bir destek sağlayabilir. 

Her zamanki ofis toplantı odanızı, sessiz bir park veya beyaz tahtalar ve diğer temel beyin fırtınası araçlarıyla donatılmış kiralanabilir bir toplantı odası gibi yeni bir yer ile değiştirin. Ortaya çıkan yeni fikirlere siz de şaşıracaksınız.

No comments

Bir cevap yazın

WhatsApp chat