Çalışanları Motive Etme Teknikleri

Çalışanlar her iş için büyük önem sarf etmektedir
15 Kasım, 2022 yazan
Admin ( Author )

Çalışanlar her iş için büyük önem sarf etmektedir. İyi bir işveren olmak için çalışanlarınıza yeterli zaman ayırmanız gerekmektedir. Bu 5 tavsiyede iyi ekip yönetiminin başlıcaları listelenmiştir.

1- Dinlemek

Herkes sözüne önem verilmesini ister, bu sebeple işlerinizin istediğiniz şekilde ilerlemesi için ekip üyelerinizle tek tek ilgilenmekte fayda vardır. Bunları yaptığınızda  ekip üyelerinizdeki değişimi ve motivasyonu göreceksiniz.

Meşgul olduğunuzda dahi personelinizle kişisel olarak ilgilenmek ve ona zaman ayırmanız önemlidir. Sadece size neler yaptıklarını anlama şansı vermekle kalmaz, aynı zamanda sizi rahatsız ediyor gibi düşünmeden düşüncelerini ve endişelerini dile getirme şansı verir. 

2- Hedef Belirleme

Herkes kendi işiyle ilgilenmek ister. Personeliniz için düzenli olarak yeni hedefler belirlemelisiniz. Onlara baskıcı bir  tavır sergilemek ve çalışanlarınızı strese sokmakta fayda bulunmamaktadır. Aksine motivasyon ile daha iyi hedeflere ulaşılması sağlanabilir.

Bu durum kendinize ve personelinize yüksek hedefler koymayacağınız anlamına gelmez. Sadece zaman zaman personelinizi motive etmenin faydalı olacağını aklınızda bulundurun. 

3- Etkinlik Düzenleme

Grup görevleri ve etkinlikleriyle birlikte sosyalleşmek ve etkinliklere katılmak, personelinizi ekip olarak motive etmenize yardımcı olabilir.

Genel  olarak, personelinizi iş rolleri dışında birbirine bağlanmak ve etkileşim için bir araya getirmek, daha iyi bir çalışma ortamı ve birbirlerine yardım etme arzusunu sağlar. 

4- Ritüel

Bu durum daha keyifli bir çalışma ortamı yaratmakla ilgilidir. Takım ritüelleri, personel arasında sadakat duygusunu tetikler. Ayrıca, tüm hafta boyunca herkese heyecanlanmak için bir sebep yaratır.

Örneğin, her Cuma sabahı hevesle beklenen kahvaltı etkinliğiyle başlanıp ve çalışma haftasını değerlendirme fırsatını yakalıyoruz.

5- Teşekkür etmek

Ekibinizden ve sizin için yaptıklarından minnettarsanız, genellikle bunu zaten yaparsınız, fakat 'teşekkür ederim' duymak çok güzel bir şeydir. Sadece iyi bir iş çıkardıklarını bilmek çalışanınızın gününün güzel ve verimli geçeceğine neden olacaktır.

Takdir etmenin bir maliyeti yoktur ama çok büyük sonuçlar getirmektedir.


1-56 Kişilik
Ofisler vaya
komple Plaza Katı

 

  • 1-56 Kişilik 8-330 Metrekare manzaralı Ofisler
  • Kilitlenebilinir müstakil Ofis Odaları 
    sadece size ait )
  • Mobilya, Aksesuar ve BT Altyapı dahil
  • Her Ofiste ayarlayabilinir VRF Isıtma ve Soğutma Sistemi
  • Ücretsiz Çay, Kahve, Su ve Mutfak Kullanımı
  • 7/24 Güvenlik ve Temizlik Personeli
  • Tüm Masraflar dahil: Doğalgaz, Su, Elektrik vb.
Hazır Ofisler
Admin ( Author ) 15 Kasım, 2022
Bu gönderiyi paylaş
Etiketler
Arşivle